Тарас Кузь допоміг збірній України з футзалу двічі обіграти угорців

Національна збірна України з футзалу після тривалої перерви провела два перші міжнародні поєдинки, в яких двічі переграла команду Угорщини на її майданчику. До перемог «синьо-жовтих» долучився й випускник кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Тарас Кузь, який на клубному рівні грає за львівську «Енергію».

Востаннє «синьо-жовті» проводили міжнародний матч ще у лютому, в рамках еліт-раунду відбору до чемпіонату світу. Пандемія COVID-19 внесла свої корективи, тож лише в листопаді підопічні Олександра Косенка повернулися до роботи. Напередодні виїзду до угорського Дебрецена на два контрольних спаринги проти тамтешньої національної збірної наша команда провела навчально-тренувальний збір в Ужгороді.

У першому матчі угорці відкрили рахунок на початку зустрічі, проте дуже скоро Михайло Зварич із «Продексіма» відновив паритет. Наступний гол у матчі виявився переможним, і забив його наш легіонер із білоруської «Сталіци» Микола Грицина. Тож фінальний свисток зафіксував звитягу українців з мінімальним рахунком 2:1.

У другій грі, як і в першому матчі, команди обмінялися швидкими голами. На 1-й хвилині відзначився Микола Білоцерківець із «Продексіму», проте незабаром Золтан Дрот відновив рівновагу. Пізніше Дрот оформив «дубль», тож на перерву господарі пішли з мінімальною перевагою за забитими голами – 2:1.

На початку другого тайму ще один гравець «Продексіму», Михайло Зварич, зрівняв рахунок, після чого Білоцерківець вивів нашу команду вперед. Угорцям вдалося відігратися, проте на 33-й хвилині Зварич відзначився вдруге, забивши переможний м’яч – 4:3 на користь «синьо-жовтих». Тож у підсумку підопічні Олександра Косенка здобули дві перемоги у виїзних спарингах.

Додамо, що спаринги пройшли в рамках підготовки збірної України до групового раунду кваліфікації Євро-2022. Наші футзалісти потрапили до групи -1-, де зіграють проти Хорватії, Албанії та Данії, яка перемогла у стикових матчах відбірного раунду Сан-Марино.

1-й матч

Угорщина – Україна – 1:2 (1:1)

Голи: Надь, 4 – Зварич, 6, Грицина, 34.

УКРАЇНА: Ципун – Корсун, Шотурма, Білоцерківець, Зварич – Савенко, Єрьомін, Малишко, Грицина, Микитюк, Королишин, Пелех, Журба, Педяш, Кузь.

Попередження: Малишко, 40.

2-й матч

Угорщина – Україна – 3:4 (2:1)

Голи: Дрот, 3, 14, Іштван, 28 – Білоцерківець, 1, 23, Зварич, 22, 33.

УКРАЇНА: Савенко – Корсун, Шотурма, Білоцерківець, Зварич – Ципун, Єрьомін, Малишко, Грицина, Микитюк, Королишин, Пелех, Журба, Педяш, Кузь.