Тетяна Штефан: «Кожне чемпіонство «Галичанки» – це наша спільна праця»

Головний тренер львівського гандбольного клубу «Галичанка», більшість гравців якого є студентками або випускниками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Тетяна Штефан підвела підсумки виступів своїх підопічних у сезоні-2019/2020, який через коронавірус завершився достроково.

Якщо сказати, що до перемог львівської гандбольної «Галичанки» у чемпіонаті України уже давним-давно усі звикли, то цим, мабуть, нікого не здивуєш. Шосте чемпіонство команди зі Львова читалося ще зі старту нового сезону, а от чи виграє цього року «Галичанка» Балтійську лігу, передбачити було не так просто.

З іншої сторони саме виграш Балтійської ліги у цьому сезоні і вважався головним завданням для команди Тетяни Штефан, з яким дівчата впоралися на відмінно. Сезоном головний тренер «Галичанки» також дуже задоволена, навіть попри те, що національний чемпіонат команди не дограли через карантин.

– Ви особисто сподівалися на продовження чемпіонату після кількамісячної перерви через пандемію?
– Почну з того, що під час карантину ми тренувалися вдома, запровадивши так звані онлайн-тренування. Звичайно, у мене були думки, що чемпіонат можуть відновити після карантину, щоправда, як тренер, не дуже б хотіла погоджуватися на такий ризик, оскільки дівчата довгий час не тренувалися в залі з м’ячами. Звісно, були побоювання, що дівчата будуть не до кінця готовими і можуть зазнати травм. Рішення Федерації гандболу України завершити чемпіонат вважаю логічним. По-перше, інтрига у чемпіонаті, по суті, зберігалися лише в боротьбі за третє місце. У нашої команди було 13 очок відриву від другого місця, тому навряд чи нас зміг би хтось догнати. До дострокового чемпіонства нам потрібно було набрати лише одне очко.

– Як команда сприйняла звістку про шосте поспіль чемпіонство?
– Кожне наше чемпіонство – це наша спільна праця. Мова йде як і про президента, директора, так і про тренерів, гравців, всіх працівників клубу та вболівальників. Звичайно, це велике свято, але ми його наразі не відзначили. Думаю, при першій кращій можливості ми це зробимо.

– Цього року миколаївський «Реал» вперше у своїй історії посів друге місце у чемпіонаті і, відповідно, став срібним призером чемпіонату. Наскільки вас здивував такий результат цієї команди?
– На мою думку, команда росте та прогресує з кожним роком. Це й не дивно, оскільки кістяк команди у Миколаєві є стабільним. Цього сезону «Реал» заслужено виборов срібні медалі.

– Зважаючи на те, що «Галичанка» цього року виграла не тільки чемпіонство, а ще й Балтійську лігу, цей сезон для команди можна назвати дуже успішним?
– Так, ми здобули максимальний результат. Балтійська ліга – це неоціненний досвід для гравців. І набравши певного досвіду, дівчата уже не допускають тих помилок, які були раніше. Це особливо було помітно на останньому турі Балтійської ліги, коли ми обіграли мінський «БНТУ-Бєлаз» і стали чемпіонами. Після цього матчу я була задоволена кожним гравцем, оскільки усі дівчата виконали ту роботу, над якою ми працювали увесь сезон. Це була певна ейфорія з нашої сторони. Дуже задоволена сезоном. Хочу подякувати команді за цей сезон, а особливо президенту команди Роману Федишину, який дає нам можливість грати у Балтійській лізі.

– Прогрес кого з гравців можете відзначити упродовж сезону?
– Уся команда виросла. Гандбол – командна гра. Один гравець ніколи не виграє матч. Думаю, багато наших гравців виросло в професійному плані, тому когось виділяти не буду.

– Нещодавно стало відомо, що «Галичанку» покидає капітан Наталія Савчин, яка перебирається у чемпіонат Румунії. Наскільки це вагома втрата для команди?
– Велика втрата. Наталя доросла до статусу досвідченого гравця. Вона нам допомагала як і в обороні, так і в атаці. У відповідальних іграх брала на себе ініціативу. Наталі нам бракуватиме, але я вважаю, що її час прийшов. Особисто я вважаю, що їй потрібно рухатися далі. У Румунії чемпіонат сильний і вона перейшла у хорошу команду. Ми раді, що вона переходить у хороший чемпіонат.

– Чи будуть ще якісь кадрові зміни в «Галичанці»?
– Наразі не можу дати відповідь на це запитання.

– Які плани в «Галичанки» влітку?
– Плануємо поїхати на збори, але, звісно, будемо дивитися на ситуацію, яка буде в країні. Наразі дівчата відпочиватимуть, тренувань онлайн уже не буде.

– Усі львівські команди, які виграють чемпіонат України, отримають премію від міста в розмірі 100 тисяч гривень.
– Такі премії, звісно, мотивують. Зрештою, так можна сказати, про будь-яку премію для спортсмена. Ми хочемо подякувати за таку увагу. Дівчатам дуже приємно. Для нас це хороший стимул тренуватися надалі і здобути нові перемоги.

За матеріалами
прес-служби управління спорту Львова