Троє байдарочників ЛДУФК здобули медалі студентського чемпіонату світу-2022

У польському місті Бидгощ впродовж трьох днів, з 16-го по 18-е вересня, тривали баталії чемпіонату світу-2022 з веслування на байдарках і каное серед студентів. У скарбничці української команди загалом п’ять медалей. Приємно констатувати, що до завоювання трьох з них долучилися представники кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Одразу зазначимо, що на цьогорічному світовому студентському форумі з веслування на байдарках і каное в Бидгощі Україну представляли тільки байдарочники. У підсумку підопічні тренера національної збірної України по резерву Андрія Федини п’ять разів сходили на медальний подіум.

Найбільшого успіху серед українських байдарочників у Бидгощі досягнув цьогорічний випускник нашого Університету Василь Смілка (на верхньому фото – крайній зліва), який на церемоніях нагородження тричі разом зі своїми партнерами піднімався на п’єдестал пошани. Зокрема, у байдарці-двійці на дистанції 200 м він разом з Віталієм Бистревським (Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту) фінішував на другій позиції з часом 33,33 секунди. У боротьбі за «срібло» український дует на мікроскопічні 0,02 секунди випередив Яго Беб’яно та Рафаеля Олівейру. А першим до фінішу впевнено прийшов польський екіпаж у складі Якуба Степуна і Бартоша Грабовського – 32,42 секунди.

На цій самій дистанції – 200 м – у байдарці-четвірці партнерами Василя Смілки були Валерій Гарап (Запорізький національний університет), Владислав Лисяний (Національний університет фізичного виховання і спорту України) та студент четвертого курсу факультету педагогічної освіти нашого Університету Віталій Браташ. «Синьо-жовтий» квартет у фіналі показав третій час – 31,30 секунди. Український екіпаж випередили поляки та португальці – на 1,19 і 1,08 секунди відповідно.

Змагався на світовому студентському форумі Василь Смілка й в байдарці-четвірці на дистанції 500 м, де його партнерами були Владислав Волошин (Одеська юридична академія), Віталій Бистревський (Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту) та Віталій Брезіцький – ще один випускник Львівського державного університету фізичної культури і спорту імені Івана Боберського. І знову українці у вирішальному заїзді показали третій результат – 1 хвилина 25,48 секунди. Цікаво, що як і в спринті, наших байдарочників у фіналі випередили квартети з Польщі та Португалії (на 2.49 і 1,13 секунди відповідно), які вибороли золотий та срібний комплекти медалей.

Ще дві срібні нагороди українці здобули в змаганнях байдарок-одиночок на спринтерській дистанції 200 м. У жіночому фіналі другою фінішувала Іванна Дяченко (Західноукраїнський національний університет), яка пройшла дистанцію за 42,52 секунди. Друге місце, з часом 36,73 секунди, посів у вирішальному заїзді й Валерій Гарап (Запорізький національний університет).

Таким чином, серед українців більше всіх медалей на звітних планетарних змаганнях студентів у Польщі завоював наш Василь Смілка – три (одне «срібло» і дві «бронзи»). По дві нагороди (одне «срібло» та одна «бронза») вибороли Віталій Бистревський і Валерій Гарап.

Більше всього медалей у Бидгощі серед українських закладів вищої освіти вибороли студенти Львівського державного університету фізичної культури і спорту імені Івана Боберського – п’ять (одне «срібло» та чотири «бронзи»). А загалом для України медалі завоювали сім веслувальників з шести вітчизняних вишів.