Троє футболістів ЛДУФК допомогли збірній України U-21 обіграти Північну Македонію у грі відбору Євро-2023

Молодіжна збірна України з футболу U-21 напередодні, 5-го червня, здобула шосту перемогу в кваліфікації чемпіонату Європи-2023, розгромивши у Стамбулі команду Північної Македонії. Свій внесок у звитягу зробили й студенти кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олексій Сич, Іван Желізко та Максим Хлань.

Україна U-21 – Північна Македонія U-21– 4:0 (0:0)

5 червня. Початок – 20:45.
Стамбул. Стадіон «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу»

Арбітр – Гога Кікачейшвілі (Грузія).

Лайнсмени: Георгій Елікашвілі, Давид Ахвледіані (обидва – Грузія).
Четвертий арбітр – Алеко Апціаурі (Грузія).

УКРАЇНА: Нещерет, Сич, Таловєров, Боль, Вівчаренко, Михайленко (Ванат, 65), Бондаренко, Криськів (Желізко, 78), Судаков (Білошевський, 86), В’юнник (Брагару, 86), Супряга (Хлань, 78).

ПІВНІЧНА МАКЕДОНІЯ: Денковський, Хайдарі, Младеновський, Манєв, Шеї (Крстевський, 61), Златков (Стойчевський, 84), Еміні (Ніколов, 74), Тодоровський, Станковський (Елєзі, 74), Тасєвський, Ілієвський (Абазі, 61).

Голи: В’юнник (69), Судаков (71), Ванат (85, 90+4).

Наша команда з перших хвилин заволоділа ініціативою. Щоправда, до ударів у площину справа не доходила аж до 29-ої хвилини, коли з пострілом Судакова упорався Денковський. Також могли забивати В’юнник та Криськів, але й тут воротар північних македонців був на висоті. Іноді «синьо-жовті» до межі розкочували оборону суперника, але м’яч у його ворота в першій 45-хвилинці так і не залетів. Тож на перерву суперники пішли за «сухого» рахунку – 0:0.

Другий тайм також пройшов за повної переваги підопічних Руслана Ротаня, які практично не залишали половину поля супротивника. Але знову ж таки, до точного удару справа досить довго не доходила. Утім, що ближче до кінця поєдинку, то більше втомлювалися македонці. Добре, що «синьо-жовті» не зменшували темпу й протягом трьох хвилин, із 69-ої до 71-ої, закрили гру. Спочатку передачею Ваната скористався В’юнник, а потім простріл того самого Ваната замкнув Судаков – 2:0.

На 78-й хвилині українці мали забивати втретє, але удар Ваната парирував воротар гостей, а на добиванні від В’юнника м’яч влучив у стійку. Попри це, героєм поєдинку, безперечно, слід усе-таки вважати Ваната, який, вийшовши на заміну на 65-й хвилині, встиг спочатку відзначитись двома гольовими передачами, а на 85-й і 90+4-й хвилинах стати автором ще двох забитих м’ячів. 4:0 на користь українців – такий підсумковий рахунок гри.

Зазначимо, що підопічні Руслана Ротаня, раніше гарантувавши собі щонайменше другий рядок у таблиці групи, у теорії ще мають шанси посісти перше місце. Утім, і друга позиція за певних розкладів може виявитися «золотою». Щоправда, ймовірність того, що наша збірна уникне плей-оф, майже нульова. Для цього потрібно у четвер, 9-го червня, на «своєму» полі у Стамбулі перемагати Францію з різницею у п’ять м’ячів або ж сподіватися, що Нідерланди у своїй грі іншої групи несподівано програють Вельсу – в такому разі ми зможемо вийти на Євро-2023 як найкраща команда серед других місць. Тим не менш, усі ці розклади не мають впливати на мотивацію наших гравців.

ФУТБОЛ. ЄВРО-2023 (U-21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ
ГРУПА
-H-

1. Франція – 22 очка (8 матчів, м’ячі 24–1)

Вірменія – Україна

Нагадаємо, у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев’ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-оф, в якому гратимуть решта вісім володарів других місць).

Плей-оф:
20–27 вересня 2022 року

Фінальний турнір:
червень/липень 2023 року

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.