У четвертому турі турніру «Легенди Шахів» Василь Іванчук програв Яну Непомнящему

На онлайн-супертурнірі «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого і один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук, у п’ятницю, 24-го липня, було зіграно поєдинки четвертого туру попереднього етапу.

Обігравши у третьому турі третього номера світового рейтингу китайця Дін Ліженя, Василь Іванчук був налаштований і в четвертий ігровий день групового етапу турніру «Легенди Шахів» поборотися за залікові бали. При цьому Василь Михайлович розумів, що зробити це буде ой як не просто. Адже його суперником був лідер збірної Росії 30-річний Ян Непомнящий, який у світовому рейтингу з показником 2784 очка йде на четвертій позиції слідом за вище згаданим Дін Ліженем, від якого відстає на 7 пунктів. Нагадаємо, Іванчук наразі з показником 2678 очок займає 59-е місце.

Втім, незважаючи на таку серйозну різницю у рейтингу, 51-річний галичанин у черговий раз довів, що він все ще здатен на рівних боротися зі значно молодшими елітними гросмейстерами сьогодення. Перші три партії звітного матчу завершилися внічию. І лише у четвертій, заключній Непомнящий, у розпорядженні якого були білі фігури, зумів обіграти Іванчука і тим самим здобув звитягу у протистоянні з мінімальним рахунком 2.5:1.5.

Зазначимо, що це четверта поспіль перемога Яна зі старту попереднього етапу. Наразі у нього 11 турнірних очок і друге місце в турнірній таблиці. Лідеру змагань, чинному чемпіону світу норвежцю Магнусу Карлсену, який також обіграв усіх своїх суперників, він поступається лише одним пунктом. Адже на відміну від володаря світової корони, росіянин в одному з матчів, у першому турі, обіграв свого співвітчизника Володимира Крамника на Аргамеддоні (у додатковій партії) з рахунком 3:2. Додамо, що на третьому і четвертому місцях, які також дають путівку у півфінал плей-оф, наразі знаходяться ще двоє росіян – Петро Свідлер та вище згаданий Володимир Крамник, у активі яких 9 і 7 очок відповідно.

У Василя Іванчука після поразки у четвертому турі залишилося 4 очки і він у турнірній таблиці опустився з п’ятої позиції, яку ділив з Володимиром Крамником, на сьому. Нагадаємо, окрім перемоги над Дін Ліженем, Василь Михайлович заробив 1 бал за поразку на Аргамеддоні від угорця Петера Леко у стартовому турі.

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ 4-го ТУРУ:

Нагадаємо, за головний приз, окрім Василя Михайловича, ведуть боротьбу чинний чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, екс-чемпіони світу Вішванатан Ананд з Індії та росіянин Володимир Крамник, а також Дін Ліжень із Китаю, голландець Аніш Гірі, ізраїльтянин Борис Гельфанд, Петер Леко з Угорщини та росіяни Ян Непомнящий і Петро Свідлер.

Турнір «Легенди Шахів» розпочався з попереднього раунду, в якому упродовж дев’яти днів (з 21-го по 29-го липня, початок щодня о 16:00) шахісти грають турнір в одне коло. Кожен матч буде складатися з чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід. Якщо за їх підсумками буде нічия 2:2, то переможця визначать в Армагеддоні, де у білих фігур контроль п’ять хвилин проти чотирьох у чорних, але нічия означає, що чорні виграють поєдинок. За перемогу в чотирьох партіях нараховується три очки, якщо ж матч закінчиться в Армагеддоні, то переможець отримає два очки, а той, хто програв – одне.

Після єдиного вихідного 30-го липня, за підсумками попереднього раунду четвірка кращих розіграє титул за нокаут-системою. Півфінали (31 липня – 2 серпня) і фінал (3 – 5 серпня) гратимуть до двох перемог, кожен матч складається з чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід.

Єдина відмінність від матчів на попередньому етапі полягає в тому, що коли поєдинок закінчиться з рахунком 2:2, то перед Армагеддоном будуть спочатку дві бліц-партії з контролем 5 хвилин + 3 секунди за кожен зроблений хід.

Призовий фонд турніру складає $150 тисяч. Переможець отримає $45 тисяч і місце в Гранд Фіналі Magnus Carlsen Chess Tour з бюджетом в $1 млн.