У гольовій перестрілці гри 20-го туру УПЛ команда Маркевича-молодшого обіграла «Інгулець»

Упродовж трьох попередніх днів, з 2-го по 4-го квітня, було зіграно поєдинки чергового, 20-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич (на фото) та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У першому матчі 20-го туру Прем’єр-ліги, що відбувся в п’ятницю, 2-го квітня, «Дніпро-1» на своєму полі без найменших проблем розгромив «Львів» з рахунком 5:1, тим самим здобув чергову перемогу та наблизився до зони єврокубків у турнірній таблиці.

У грі на «Дніпро-Арені» хорват Чуже на 19-й хвилині відкрив рахунок після розіграшу кутового. Наприкінці першого тайму гості залишилися в меншості після того, як другу жовту карту отримав ганець Ернест. По перерві «Дніпро-1» використав чисельну перевагу, забивши ще чотири м’ячі. «Львів» відповів одним голом із пенальті. Дніпряни здобули третю перемогу поспіль, причому у весняній частині сезону команда не зазнала жодної поразки.

У другий ігровий день звітного туру, в суботу, 3-го квітня, відбулися три поєдинки. Завершила свою невдалу серію з двох поразок луганська «Зоря», яка на полі «Арени Львів» перемогла «Рух», забивши по голу в кожному з таймів. У складі команди Віктора Скрипника «дублем» відзначився Громов, якому двічі асистував Кабаєв. Артем у поточному чемпіонаті стріляє виключно дуплетами – раніше він забивав по два м’ячі «Львову» та «Дніпру-1».

Виграла свій матч і чернігівська «Десна». Наприкінці першого тайму домашньої гри на полі стадіону імені Юрія Гагаріна м’яч у ворота «Олімпіка» після розіграшу кутового забив Тотовицький, а після перерви відзначився Безбородько. Донецький клуб під керівництвом Юрія Калитвинцева зазнав п’ятої поразки, а загалом – сьомої поспіль.

Здобув домашню перемогу й «Маріуполь» випускника нашого Університету Остапа Маркевича, який у Харкові, на полі ОСК «Металіст» обіграв «Інгулець» з Петрового та обійшов його в турнірній таблиці. У складі азовців, які цього дня святкували 61-річчя свого клубу, три м’ячі на рахунку Бондаренка. Зазначимо, що півзахисник молодіжної збірної України став автором першого «хет-трику» сезону.

Три матчі було зіграно і напередодні, 4-го квітня, в заключний ігровий день туру і в двох з них брали участь претенденти на «золото». Київські динамівці гостювали в Олександрії, і здобули важку перемогу, забивши вирішальний гол на останніх хвилинах. У першому таймі чудові нагоди відкрити рахунок втратили Караваєв та де Пена, які завершували швидкі контратаки «біло-синіх». Українець влучив у поперечину, а уругваєць пробив значно вище цілі. Натомість господарі використали першу ж свою можливість. Ковалець скинув м’яч під удар Сіталу, який переграв Бущана ударом низом – 1:0. Ще до перерви «біло-сині» відновили рівновагу: Мірошніченко зіграв рукою у власному штрафному, арбітр призначив 11-метровий, і Шапаренко з позначки переграв Паньківа – 2:1. У другому таймі гол Караваєва був скасований арбітром через офсайд після втручання VAR, але гості свого все ж досягли. Родрігес із Буяльським розіграли двоходівку, і гравець збірної Люксемургу приніс киянам перемогу з мінімальним рахунком 2:1.

Донецький «Шахтар» теж проводив гру на полі одного з претендентів на путівку до єврокубків – «Ворскли», і зумів у Полтаві заробити три пункти. У складі «гірників» після тривалої перерви, викликаної травмою, з’явився півзахисник збірної України Тарас Степаненко. До того, як забити перший м’яч, «гірники» встигли двічі влучити в каркас воріт (Соломон та Алан Патрік). А потім «дублем» у ворота «Ворскли» відзначився форвард збірної України Мораєс, якому вчора, в день гри, виповнилося 34 роки. В обох випадках імениннику асистував Алан Патрік.

Ще в одному вчорашньому матчі «Минай», який проводив перший матч після відставки головного тренера Василя Кобіна, розписав безгольову нічию з «Колосом» з Ковалівки. Діями закарпатців керував Микола Цимбал. Втративши два очки, ковалівська команда не скористалася можливістю піднятися до першої п’ятірки.