У ЛДУФК обговорили стратегію розвитку фізкультурно-спортивної галузі Львівщини

У головному корпусі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 2 серпня 2019 року відбулася зустріч робочої групи «Спорт», яка затверджена розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 02.05.2019 №406/0/5-19 «Про розроблення Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки».

Наразі у галузеву робочу групу включено 26 осіб на чолі з начальником управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Романом Хім'яком. Зокрема, в її складі працюватимуть представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського: проректор з адміністративно-господарської роботи Ірина Оленич та викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Антон Литвинець.

В рамках зустрічі говорили про основні досягнення, проблемні питання та тенденції розвитку галузі фізичної культури та спорту Львівщини. До уваги бралися основні показники за 2014-2018 роки.

Пріоритетами розвитку фізичної культури та спорту до 2027 року визначили чотири напрями: «Популяризація фізичної культури та масового спорту серед населення», «Розвиток спортивно-рекреаційної інфраструктури», «Спорт вищих досягнень», «Соціальна інклюзія та інтеграція осіб з інвалідністю».

Члени робочої групи висловили свої пропозиції щодо пріоритетних проектних ідей на перший період реалізації Стратегії розвитку Львівщини, а саме 2021-2023 роки. Зазначимо, що зараз втілюється концепція розвитку до 2020 року.

Основну увагу сконцентрували на обговоренні альтернативних варіантів будівництва в області сучасних спортивних об’єктів, відкритих багатофункціональних майданчиків та критих спортивних комплексів. Також обговорили перспективи державно-приватного партнерства та залучення співфінансування і позабюджетних коштів для розвитку спортивної інфраструктури.

Згідно інформації начальника управління фізичної культури та спорту Романа Хім’яка, у Львівській області розвиваються 111 видів спорту (44 олімпійських (з яких 8 зимових) та 67 неолімпійських), якими загалом займаються понад 74,5 тисячі осіб, ще понад 316 тисяч осіб залучені до фізкультурно-оздоровчої діяльності. Збільшення кількості осіб охоплених фізкультурно-оздоровчою діяльністю пояснюється будівництвом нових спортивних майданчиків і розвитком приватного сегменту рекреації та фітнес-індустрії. До складів національних збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту входять 742 спортсмени Львівщини, що складає 9,8% від загальної кількості спортсменів – членів збірних команд України (майже кожен 10-й спортсмен у складі збірних команд України – представник Львівщини). Загалом на території Львівщини знаходяться 5692 спортивні споруди (в т.ч. 56 стадіонів, 4012 спортивних майданчиків, 767 спортивних залів, 41 плавальний басейн, 4 споруди зі штучним льодом, 5 веслувально-спортивних баз, 2 кінно-спортивні бази, 1 критий велотрек). Із зазначеної кількості 531 спортивних споруд перебувають у державній власності, 5049 – у комунальній власності, 112 – є приватною власністю.