У ЛДУФК відзначили 205-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка (Фото)

Вчора, 14 березня 2019 року, у Львівському державному університеті фізичної культури ім. Івана Боберського відбувся Шевченківський вечір. Серед запрошених гостей були: доктор педагогічних наук Григорій Васянович, солістка Львівської філармонії Лілія Вікарук, учасники художнього колективу «DiaDance». Організував дійство культурно-мистецький відділ.

На початку програми прозвучав «Заповіт» Тараса Шевченка. Ірина Гузенко, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін прочитала вірш «Розрита могила.

Із словом про Кобзаря виступив Григорій Васянович, доктор педагогічних наук, професор кафедри гуманітарних дисциплін та соціальної роботи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, член спілки письменників Львівської обласної організації. Григорій Петрович прочитав поезію і виконав пісні на слова Шевченка.

«Максим Рильський писав, що «з чистоти родилось наше слово, і сам Шевченко народився з чистоти». Шевченко – постать-феномен! Його прагнення до знань, самопізнання і самоосвіти було надзвичайним. Простір поета – не лише Україна. Це всесвітнє визнання. Твори Кобзаря перекладено 180-ма мовами світу. Жодному поетові не встановлено стільки пам’ятників в різних країнах. Як він любив Україну! Це була діяльна любов: «... я так люблю мою Україну убогу, що проклену святого Бога, за неї душу погублю!». Про Бога, звичайно, образно сказано, – зазначив професор Григорій Васянович, – Він намалював понад 1300 картин, зокрема із серії «Живописна Україна». Залишив драматичні, прозові твори... Шевченко був людиною великої честі, виявляв гуманізм у ставленні до кріпаків. Свобода для нього на першому місці. Сьогодні для нас особливо актуальною є проблема єдності нації».

Солістка Львівської національної філармонії Лілія Вікарук під акомпанемент бандури виконала композиції «Нащо мені чорні брови» і «Утоптала стежечку».

Уривок з поеми «Сон» декламували студенти театрального гуртка культурно-мистецького відділу: Олена Яремчук, Ірина Вавриків (21 група факультету туризму), Грінь Юлія, Валентина Ковальчук (1 група факультету фізичної культури) та Юрій Борецький (1 група факультету туризму). Режисер – Зоряна Грегорійчук.

Справжньою окрасою Шевченківського вечора були діти – гості Університету: учасники художнього колективу «DiaDance» (керівник – Діана Міщук), які подарували українські танцювальні композиції. Організатори висловлюють натхненну вдячність за любов до рідної культури. Це справжні діти України, про яку так багато писав і мріяв Тарас Григорович.

... Постать Тараса Шевченка настільки багатогранна, що змальовувати лише якусь із цих граней буде надто збіднілим способом окреслити масштабність цієї Людини. Шевченко актуальний для сьогодення. Бо хиткою є основа, на якій тримаються наші пріоритети, діяння і мрії. Ідея боротьби, втілена в образній системі поетичної спадщини Шевченка, наскрізь проймає її: «Схаменіться! Будьте люди, бо лихо вам буде. Розкуються незабаром заковані люде, настане суд, заговорять і Дніпро, і гори!». На сторінках творів Кобзаря знаходимо чимало відповідей, які тривожать українське суспільство, й закликів до знань, єдності і особистої участі в державотворчому процесі.

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ,