У персьюті п’ятого етапу Кубка світу з біатлону Джима і Підгрушна фінішували в заліковій зоні

Другий змагальний день п’ятого етапу Кубка світу з біатлону сезону-2020/2021 в німецькому Оберхофі був присвячений гонкам переслідування. У жінок Україну представляли олімпійські чемпіонки Сочі-2014 Олена Підгрушна та Юлія Джима – відповідно аспірантка і магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима.

Гонка переслідування в німецькому Оберхофі у жінок спочатку ризикувала стати театром одного актора – переможниці спринту Тіріл Екхофф, яка вже на старті вигравала у найближчої конкурентки півхвилини. Ситуація для суперниць ускладнилася після першого рубежу, який норвежка пройшла чисто, а шведка Ханна Еберг, що бігла слідом, вирушила на штрафне коло.

Але емоційна Тіріл не була б собою, якби спокійно без боротьби довела справу до перемоги. Промах на другому рубежі дозволив двом суперницям підібратися на дистанцію одного промаху. І цей промах прийшовся на заключний рубіж. Нав’язати боротьбу лідеру зуміла Марте Олсбю Ройселанд, яка стартувала п’ятою, але чисто пройшла всі вогневі рубежі й на останнє коло пішла в трьох секундах за подругою по збірній Норвегії.

З перших стартових метрів п’ятого кола Екхофф спробувала відірватися від власниці жовтого біба, але Марте продемонструвала дивовижну чіпкість, і все-таки втрималася за спиною Тіріл. Втім, запеклої боротьби за перемогу не вийшло. Чи то Олсбю не була налаштована по-справжньому кидати рукавичку колезі по збірній, чи то Екхофф дійсно значно сильніше, але всю дистанцію останнього кола Тіріл контролювала ситуацію в гонці, і, незважаючи на підсумкову перевагу всього в півсекунди, засумніватися в перемозі приводів не дала. Ну а Марте Олсбю Ройселанд задовольнилася другим місцем на подіумі та збільшенням відриву в загальному заліку до 43-х очок – після того як Ханна Еберг цю гонку переслідування закінчила лише восьмою.

Третьою ж знову стала австрійка Ліза Тереза Хаузер, яка, «відкривши» в спринті особисті подіуми, які не корилися раніше, тепер організувала вже міні-серію з призових місць.

Проривом дня варто назвати ривок Доротеї Вірер, яка після невдачі в спринті зуміла у персьюті з 31-го місця піднятися на сьому позицію. Досягнення могло бути і більш вагомим, але власниця Великого кришталевого глобусу двох попередніх сезонів поки не готова показувати максимальні швидкості на дистанції: на останньому колі італійка відразу трьом суперницям поступилася правом взяти участь у квітковій церемонії.

Краща з українок в першій гонці 2021 року Юлія Джима гонку переслідування почала здорово: чисто відпрацювавши обидві стрільби лежачи, вона поступово піднімалася в проміжному протоколі, і до третього рубежу підійшла вже сьомою. На жаль, тут Юлю чекала невдача у вигляді двох кіл штрафу, після чого завданням-максимум для нашої спортсменки стала боротьба за повторення вчорашнього результату – потрапляння в десятку кращих.

Завдання було цілком посильним, але завадив ще один промах на заключному рубежі, після якого на фініші Джима виявилася 14-ю. Проте, відзначаємо ще один дуже якісний результат Юлі, після якого вона склала компанію Дар’ї Блашко ТОП-30 загального заліку Кубка світу.

Олена Підгрушна у свій день народження вийшла на старт з менш амбітними завданнями. Скоріш за все – спробувати набрати кілька кубкових очок, попутно не розтринькавши всі сили напередодні завтрашніх мікстів. А тому логічною виглядала ставка на точність на вогневих рубежах. Ставка майже спрацювала – три рубежі з чотирьох Підгрушна пройшла без штрафу, за рахунок чого, навіть не включаючи максимальні оберти на дистанції, піднялася з 53-го місця на 39-е.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2020/2021. П’ЯТИЙ ЕТАП

9 січня. Обергоф (Німеччина). Початок – 13:45

ЖІНКИ. ГОНКА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ НА 10 КМ
(чотири вогневих рубежі)

1. Тіріл Екхофф (Норвегія) – (0+1+0+1) 32.20,9
2. Марте Олсбю Ройселанд (Норвегія) – (0+0+0+0) +0,5
3. Ліза Тереза Хаузер (Австрія) – (0+0+0+1) +43,0
4. Світлана Миронова (Росія) – (1+0+1+0) +1.11,2
5. Анаіс Шевалье-Буше (Франція) – (1+1+0+0) +1.20,8
6. Моніка Хойніш (Польща) – (0+0+0+1) +1.21,4
7. Доротея Вірер (Італія) – (0+0+0+0) +1.23,1
8. Ханна Еберг (Швеція) – (1+2+0+1) +1.36,3
9. Олена Кручінкіна (Білорусь) – (0+0+1+1) +1.36,3
10. Лінн Перссон (Швеція) – (0+1+0+0) +1.41,4
...14. Юлія Джима (Україна) – (0+0+2+1) +2.17,2
...39. Олена Підгрушна (Україна) – (0+0+2+0) +4.17,5

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ