У п’ятому турі УХЛ команди хокеїстів ЛДУФК зазнали поразок від лідерів

У п’ятому турі регулярної першості чемпіонату Української хокейної ліги сезону-2020/2021 «Крижані Вовки» з Києва та херсонський «Дніпро», у складі яких грають студенти кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, зустрічалися відповідно з чинним чемпіоном і срібним призером – ХК «Кременчук» та донецьким «Донбасом».

Суботній поєдинок на «Айсберг Арені» у Кременчуці, в якому тамтешній однойменний клуб, що в минулому сезоні вперше у своїй історії завоював національне «золото», приймав аутсайдера турніру – столичних «Крижаних Вовків», в лінії оборони яких діє 19-річний третьокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Євген Абаджан, відкривав п’ятий тур регулярної першості чемпіонату УХЛ.

Гості робили усе що могли, аби чинити господарям гідний опір. Однак клас є клас – величезне бажання та ігрова дисципліна не допомогли «вовкам», які зазнали четвертої поразки поспіль зі старту сезону. Фінальна сирена зафіксувала звитягу «містян» з перевагою у чотири шайби – 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). У переможців шайби закинули Тимур Гриценко (18:02), Максим Волков (20:48), Олександр Коробов (27:54) та двічі Іван Савченко (52:00, 59:59); у переможених – Сергій Ємелін (53:10).

В іншому суботньому матчі відроджений київський «Сокіл» на столичній ковзанці АТЕК приймав «Білий Барс» із Білої Церкви. Зазначимо, що для «соколят» це був перший домашній поєдинок після семирічної перерви, щоправда,через усім відомі причини відбувся він, на жаль, без глядачів.

Зустріч видалася дуже напруженою та пройшла у рівній боротьбі. Тож цілком логічно, що регламентовані правилами гри в хокей три періоди по 20 хвилин сильнішого не виявили – 2:2 – і для визначення переможця командам довелося грати додаткові п’ять хвилин до першої закинутої шайби. Але овертайм тривав недовго – уже на 55-й секунді нападник другої ланки «Соколу» Антон Рубан потужним кидком «прошив» голкіпера «барсів» Кирила Кучера – 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0). У киян шайби закинули Олександр Павленко (01:50), Фелікс Морозов (39:01) і Антон Рубан (60:55); у білоцерківців – Дмитро Даниленко (03:35) та Роман Благий (22:54).

Два інші матчі п’ятого туру відбулися в неділю. У першому з них на ковзанці «Фаворит-Арени» у Херсоні місцевий «Дніпро», із ще двома студентами третього курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК – захисником Євгеном Ратушним і нападником Владиславом Брагою – у складі, приймав донецький «Донбас». Гості, вигравши усі чотири стартові матчі, за оцінками фахівців фактично одноголосно вважалися фаворитом протистояння бронзового і срібного призерів попереднього сезону.

Одразу скажемо, що підопічні Ігоря Чібірєва видані їм аванси до гри безпосередньо на ковзанці виправдали, що називається, на усі сто відсотків. Господарям зберігати інтригу в матчі вдавалося лише до середини першого періоду, коли на табло горіли дві одинички – 1:1. Але вже на першу перерву суперники відправилися за переваги «Донбасу» у дві шайби – 3:1. У другій третині донеччани збільшили її до трьох голів – 5:2.

Третій, заключний період зустрічі, на відміну від двох попередніх, команда Дмитра Підгурського відіграла дуже дисципліновано в обороні – як наслідок, суперник більше шайб не закинув. Однак в атаці «щуки» діяли не найкращим чином, тому, як і гості, свій гольовий доробок збільшити не змогли. Тож цифри на табло, що горіли після другої 20-хвилинки, залишилися й після того, як пролунала фінальна сирена. «Донбас» переміг з рахунком 5:2 (3:1, 2:1, 0:0). У переможців влучними кидками відзначилися Віктор Захаров (07:47) і по два рази Микита Буценко (12:11, 31:21) та Ілля Коренчук (19:10, 22:21); у переможених – Євген Гасніков (08:04) та Олексій Зайцев (28:50).

Завершувало п’ятий тур перше в історії українського хокею донбасівське дербі, в якому у очному протистоянні зійшлися новостворені клуби – «Маріуполь» і «Краматорськ». Гра на льоду нової ковзанки Mariupol Ice Center виявилася не надто щедрою на голи – новачки УХЛ дуже уважно діяли в обороні. Тож загалом суперники на двох закинули тільки три шайби. У першому команди обмінялися голами, у другому – вперед вийшли гості, а «стальні чайки» до фінальної сирени так відігратися й не змогли. Таким чином ХК «Краматорськ» виборов вольову звитягу з рахунком 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) і здобув свою першу перемогу в історії клубу та записав до свого доробку перші турнірні очки. Шайби у краматорців закинули Іванов Ципнятов (16:57) і Артем Сурсов (31:43); у маріупольців – Микита Олійник (08:00).

ПОТОЧНА ТУРНАРНА ТАБЛИЦЯ РЕГУЛЯНОЇ ПЕРШОСТІ
(станом на 9-е листопада)