У сьомому турі Шахової Олімпіади-2022 жіноча збірна України обіграла нідерландок

В Індії, у місті Ченнаї, де триває 44-та за ліком Всесвітня шахова Олімпіада-2022, напередодні, 5-го серпня, було зіграно матчі сьомого туру. Українські збірні свої поєдинки завершили по різному. Наша жіноча команда впевнено обіграла суперниць з Нідерландів і наразі має гарні шанси щонайменше на місце на медальному подіумі. Натомість чоловіча збірна розійшлася миром з шахістами Греції, чим ускладнила собі боротьбу за нагороди.

Нагадаємо, у складі збірних України на с грають й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Лідерами жіночої команди є зіркові випускниці нашого вишу сестри Марія та Анна Музичук, а студент третього курсу Кирило Шевченко (на фото) заявлений у складі чоловічої збірної.

Сестри Музичук у сьомий ігровий день зробили свій вагомий внесок у перемогу українок над нідерландками. Екс-чемпіонка світу Марія Музичук на першій дошці білими фігурами зіграла внічию з Елін Роберс, а її старша сестра Анна чорними на другій дошці змусила капітулювати Джаогін Пенг. Виграли свої партії й Анна Ушеніна та Наталія Букса. Перша на третій дошці дотиснула Росу Ратсму, а Наталя чорним «військом» на четвертій дошці переграла Теу Ланхаву. Тож у підсумку арбітри зафіксували звитягу збірної України з переконливим рахунком 3,5:0,5.

Перемога над шахістками Країни тюльпанів дозволила нашим дівчатам повернутися до групи лідерів. За чотири тури до фінішу турніру, набравши 12 очок з 14-ти можливих, вони разом з командами Вірменії та Грузії ділять місця з другого по четверте. Попереду збірна Індії, яка має стовідсотковий результат, випереджаючи найближчих переслідувачок на два турнірних пункти. І саме проти господарок Олімпіади сьогодні, 6-го серпня, гратимуть українки у восьмому турі. Зіграють між собою нині й команди Грузії та Вірменії. Тому цілком ймовірно, що саме цей тур може стати чи не визначальним у боротьбі за чемпіонство в жіночому змаганні.

З усіма результатами 7-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
за посиланням

Студент нашого Університету Кирило Шевченко став єдиним в складі нашої чоловічої команди, хто виграв свою партію у матчі зі збірною Греції. На четвертій дошці він білим кольором обіграв Евгеніоса Іоаннідіса.

На жаль, решта українців не зуміли підтримати переможний почин свого наймолодшого партнера по збірній. Антон Коробов та Юрій Кузубов чорними розійшлися миром на першій і третій дошках відповідно у партіях проти Дімітріоса Мастровасіліса й Хрістоса Банікаса. Натомість Андрій Волокітін, маючи на старті гри перевагу права першого ходу, примудрився програти на другій дошці Ніколаосу Теодороу. Тож судді в україно-грецькому протистоянні в підсумку зафіксували не надто приємну для підопічних випускника нашого Університету Олександра Сулипи нічию з рахунком 2:2.

Набравши з 14-ти можливих 10 турнірних очок, чоловіча збірна України наразі ділить місця з 14-го по 32-е. Від другої позиції, яку поділяють одразу шість команд, «синьо-жовтих» відділяють два пункти, а від лідерів, шахістів Вірменії – три.

З усіма результатами 7-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
за посиланням

Додамо, що за підсумками жеребкування у восьмому турі сьогодні, 6-го серпня, чоловічий квартет українців проведе зустріч із бразильцями.

Нагадаємо, чемпіони та призери 44-ої за ліком Всесвітньої шахової Олімпіади-2022 у Ченнаї визначаться у вівторок, 9-го серпня, коли будуть зіграні матчі 11-го, заключного туру.