У спринті чемпіонату світу з біатлону Олена Підгрушна фінішувала за крок до ТОП-10

У словенській Поклюці, де триває 55-й за ліком чемпіонату світу з біатлону, напередодні відбулася жіноча спринтерська гонка. Кращий результат серед українок показала аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олена Підгрушна (на фото нижче), яка з одним штрафним колом показала 11-й час. 37-е місце, припустившись трьох промахів, посіла магістрантка нашого вишу Юлія Джима.

Чемпіонат світу-2021 стріляючих лижників продовжився напередодні жіночим спринтом. До старту гонки погода в словенській Поклюці показала свій норовистий характер. Ще в п’ятницю, перед стартом чоловіків, в районі стадіону встановилася морозна погода, яка змусила вчора дівчат утеплятися перед виходом на старт. Але до цього додався ще й сильний поривчастий вітер: прапорці перед установками то провисали, то розривалися в горизонтальному положенні. Як наслідок, багато чого в результаті спортсменок залежало від того, пощастить чи ні дівчатам з поривом під час стрільби.

Втім, коли не дуже щастить з вітром, можна компенсувати це майстерністю при виборі моменту пострілу. Саме така майстерність принесла цього разу успіх Тіріл Екхофф. Не сказати, що норвежка потрапляла в повний штиль на стадіоні. Інтервали між пострілами говорили про те, що норвежці доводилося боротися з вітром. У швидкострільності Тіріл поступилася лідеру в цьому компоненті Аллі Гіленко з Молдови 24 секунди. Але, на відміну від більшості суперниць, Екхофф закрила всі мішені. Швидкість норвежки як і раніше залишається з нею, і на останньому колі Тіріл видала відмінний відрізок, не залишивши шансів суперницям.

А боротися було з ким: білоруска Ганна Сола, яка стартувала в трьох хвилинах після Екхофф, також ідеально впоралася з усіма мішенями і на дистанцію останнього кола вийшла, випереджаючи графік норвежки на півсекунди. Боротьба за «золото»? Ні, на жаль, для білоруських шанувальників спорту. Для Ганни швидкість Тіріл поки – нездоланна перешкода. На заключному відрізку дистанції Сола поступилася не тільки Екхофф, а й навіть не змогла утримати «срібло», яке завоювала більш швидша лижниця в цій гонці – француженка Анаїс Шевальє-Буше, що компенсувала ходом коло штрафу.

Але і «бронза» для білоруської спортсменки – феноменальний успіх, адже раніше Сола ніколи не була на подіумах гонок Кубка світу, а єдине до вчорашнього дня потрапляння в десятку кращих сталося рік тому, на етапі в німецькому Рупольдингу, коли білоруска стала четвертою в спринті.

На жаль, жодній з українських дівчат пройти обидва вогневих рубежі без штрафу не вдалося. Проте, дві наших спортсменки, пробігши по одному колу штрафу, фінішували в числі 15-ти найсильніших.

Олена Підгрушна почала гонку дуже розмірено. Хоча, за словами спортсменки, працювала вона на максимумі, але відставання на першому колі перевалило за півхвилини. А тут ще й трапився промах... Провал спринту? Але саме в такі моменти включається безцінний досвід Олени. Другу стрільбу Підгрушна відпрацювала швидко і точно, а на останньому відрізку включила свою феноменальну фінішну швидкість – на третьому колі графік українки – другий серед усіх учасниць спринту. В результаті капітану жіночої команди всього однієї позиції не вистачило, щоб увійти в ТОП-10.

Чудовий спринт, кращий у своїй кар’єрі, провела і Дар’я Блашко, яка стартувала однією з останніх у цій гонці. По дистанції вона йшла рівніше, ніж Підгрушна, але за чистою швидкістю загальний час Олени і Даші майже ідентичний. А невелике відставання Блашко на фініші зумовлено менш високою швидкострільністю. Підсумкова позиція Блашко – 14-а, і це найвище місце нашої спортсменки в спринтерських гонках на рівні Кубка світу.

Третій результат українок в заліковій зоні показала Юлія Джима – за швидкістю вона виявилася найшвидшою в нашій команді, вигравши у Підгрушної на дистанції півсекунди. А ось на рубежах вдача Юлі посміхнулася менше: три промахи змусили її до останніх метрів боротися за потрапляння в кубкові очки – 37-й рядок у фінішному протоколі.

З тими ж трьома колами штрафу пройшла рубежі й Валя Семеренко. Однак на дистанції вона виглядала менш переконливо, що вилилося в підсумковий 50-й результат.

Перемога в спринті принесла Тіріл Екхофф не тільки «золото» чемпіонату світу, а й жовтий біб на наступну гонку. Лідерство в загальному заліку норвежка відібрала у подруги по збірній Марте Олсбю Ройселанд, яка через два промахи фінішувала лише шостою, і тепер відстає в тоталі на 14 балів. Третьою залишається шведка Ханна Еберг, що стала 10-ю і відстає від лідера тепер на 30 балів. Серед українських дівчат найкраща, як і раніше, Юлія Джима, що зберегла після цієї гонки 24-е місце.

У Кубку Націй наші дівчата змушені були пропустити вперед італійок, у яких в цій гонціфеєрила Ліза Віттоцці, що стала п’ятою. Україна ж в командному заліку тепер дев’ята.

Ну, а сьогодні, 14-го лютого, без пауз боротьба за медалі чемпіонату світу в Поклюці продовжиться гонками переслідування. Жінки стартують о 16:30 за київським часом.

БІАТЛОН. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ – 2021

13 лютого. Поклюка (Словенія)

Жінки. Спринт. 7.5 км (два вогневих рубежі).
99 учасниць

1. Тіріл Екхофф (Норвегія) – (0+0) 21.18,7
2. Анаіїс Шевальє-Буше (Франція) – (0+1) +12,0
3. Ганна Сола (Білорусь) – (0+0) +14,4
4. Деніз Херрманн (Німеччина) – (0+1) +22,3
5. Ліза Віттоцці (Італія) – (0+0) +37,7
6. Марте ОлсбюРойселанд (Норвегія) – (0+2) +43,5
7. Лєна Хеккі (Норвегія) – (1+0) +49,5
8. Франциска Пройсс (Німеччина) – (0+1) +50,4
9. Ліза-Тереза Хаузер (Австрія) – (1+1) +50,5
10. Ганна Еберґ (Швеція) – (0+1) +58,8
11. Олена Підгрушна (Україна) – (1+0) +1.05,4
...14. Дар’я Блашко (Україна) – (1+0) +1.12,2
...37. Юлія Джима (Україна) – (1+2) +1.58,4
...50. Валя Семеренко (Україна) – (1+2) +2.24,7

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ