У третьому турі Шахової Олімпіади жіноча збірна України обіграла Словаччину, у чоловіків – нічия з Кубою

В Індії, у місті Ченнаї, де триває 44-та за ліком Всесвітня шахова Олімпіада-2022, напередодні, 31-го липня, було зіграно партії третього туру. Жіноча збірна України впевнено обіграла шахісток Словаччини. Натомість чоловіча команда несподівано розійшлася миром з кубинцями. Нагадаємо, у складі збірних України грають троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Лідерами жіночої команди є зіркові випускниці нашого вишу сестри Марія та Анна Музичук, а студент третього курсу Кирило Шевченко заявлений на другій дошці чоловічої збірної.

У третій ігровий день, в порівнянні з першими двома, несподіванок побільшало. Зокрема, лідер збірної Норвегії, чинний володар титулу чемпіона світу Магнус Карлсен сенсаційно втратив пів очка – чорними фігурами він не зміг здолати італійця Даніеле Вокатуро. Невдало зіграли й партнери шахового короля зі Скандинавії, тож Італія здобула перемогу з рахунком 3:1.

Але головною сенсацією, на жаль, став командний результат у матчі чоловічих збірних України та Куби. На першій шахівниці несподівано білими поступився наш Антон Коробов. Він не отримав жодної переваги в англійському початку партії проти Яссера Кьєсада Переса, а коли зіграв вельми необережно, його справи стали кепськими. І, попри відчайдушний спротив, на 69-у ході Антон зупинив годинник.

Андрій Волокитін і Володимир Онищук чорними фігурами у протистояннях проти Карлоса Даніеля Альборнози Кабрери та Ісана Рейнальдо Ортіса Суареса досягли лише нічиїх. І тільки студент нашого Університету Кирило Шевченко врятував командне очко для українців. Білим «військом» у партії проти Луїса Ернесто Кьєсада Переса він дав класичний взірець гри проти ізольованого пішака. У підсумки Кирило перейшов у ендшпіль – слон і кінь проти короля суперника. Той прагнув пручатися, але відносно недовго – на 107-у ході склав зброю. Отож, Україна – Куба – нічия з рахунком 2:2.

З усіма результатами 3-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

А от українські дівчата, на відміну від чоловіків, у третьому турі були бездоганні. Виграли сестри Музичук – Марія білими у Зузани Боросової, а Анна чорними в Єви Репкової відповідно. Здолали своїх опоненток й Наталія Букса та Юлія Осьмак. Перша білими обіграла Зузану Хагарову, а друга чорними Світлану Суцікову. Тож у підсумку «суха» перемога збірної України над командою Словаччини – 4:0.

З усіма результатами 3-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

Отож, за підсумками трьох ігрових днів українки ділять місця з першого по 19-те, набравши шість турнірних очок з шести можливих. Чоловіки, маючи у своєму доробку п’ять турнірних пунктів, розділяють позиції з 21-ої по 25-ту. Втім, це абсолютно нічого не значить. Адже наша команда відстає від лідерів лише на одне очко, а усі головні матчі ще попереду.

Додамо, що сьогодні, 1-го серпня, відбудуться матчі четвертого туру. Наша жіноча збірна зіграє проти команди Болгарії, а чоловіки поміряються силами зі збірною Словаччини.

Нагадаємо, 11 турів боротьби за нагороди 44-ої Всесвітньої шахової Олімпіади-2022 у Ченнаї буде зіграно упродовж 12-ти днів. Заключний тур відбудеться 9-го серпня. А єдиний вихідний, у четвер, 4-го серпня, передбачено після проходження учасниками екватору змагань – шостого туру. Кожен тур буде розпочинається о 15:00 за місцевим часом.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ