У третьому турі турніру «Легенди Шахів» Василь Іванчук переміг Дін Ліженя

У четвер, 23-го липня, було зіграно матчі третього туру попереднього етапу онлайн-супертурніру «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого й один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук.

Зазнавши двох поразок на старті (на Армагеддоні від угорця Петера Леко та ізраїльтянина Бориса Гельфанда у заключній, четвертій партії матчу), Василь Іванчук у третій ігровий день зустрічався з китайцем Дін Ліженем, який у поточному світовому рейтингу займає третю позицію, випереджаючи Василя Михайловича, який йде 59-м, на 113 пунктів – 2791 проти 2678. Звісно, необхідно враховувати і значно молодший вік представника Піднебесної. Коли Дін Ліжень народився у 1992 році в китайському місті Веньчжоу, українець уже входив до світової когорти супергросмейстерів. Так, найдревніша гра в історії людства, це не легка атлетика і не футбол, але, як то кажуть, роки своє беруть, тим паче зараз, коли професійні шахи різко омолодилися. Втім, у Іванчука був у цьому протистоянні й один, але дуже вагомий козир. Це досвід Василя Михайловича – можливо, найбільший серед усіх діючих гросмейстерів планети.

Також не можна не сказати й про психологічний фактор. Про дві стартові поразки українця, у яких він набрав лише одне турнірне очко з шести можливих, ми уже згадували. Але ще гірше у перші два дні турніру йшли справи у китайця. Дін Ліжень, будучи одним з головних претендентів не лише на вихід у півфінал за підсумками попереднього етапу, а й на головний приз, взагалі не набрав жодного залікового пункту. Спочатку він з рахунком 1:3 сенсаційно програв вище згаданому Борису Гельфанду, а потім поступився й росіянину Яну Непомнящему. Причому останньому для перемоги вистачило й трьох партій – 2.5:0.5.

Як дві стартові перемоги Бориса Гельфанда, так само й дві стартові поразки Дін Ліженя стали найбільшою несподіванкою перших двох днів турніру «Легенди Шахів». Та якщо ізраїльтянин свою переможну серію у третьому турі не зумів продовжити, програвши мінімально (1.5:2.5) іншому росіянину Петру Свідлеру, то китаєць й надалі продовжив дивувати фахівців у негативному сенсі.

Втім, у шахах, як і в будь-якому ігровому виді спорту або у одноборствах, кожен грає настільки добре, наскільки це дозволяє робити суперник. А цього разу опонент у Дін Ліженя був дуже серйозний і так само горів бажанням здобути своє першу перемогу. Приємно констатувати, що випускник ЛДУФК Василь Іванчук на ділі довів, що, як то кажуть, у нього ще є порох в порохівницях. А найкращим свідченням цього є зафіксована ним звитяга у матчі з третім, згідно з рейтингом, гросмейстером планети з рахунком 2.5:1.5.

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 3-го ТУРУ:

Здобувши перемогу в цьому матчі, Василь Михайлович тепер у своєму активі має 4 очки і тим самим піднявся у турнірній таблиці з сьомого місця на п’яте, яке ділить з росіянином, екс-чемпіоном світу Володимиром Крамником. А лідирують зі стовідсотковим показником (9 очок) чинний володар світової корони норвежець Магнус Карлсен та Петро Свідлер, які на один пункт випереджають Яна Непомнящего. Водночас Дін Ліжень та ще один екс-чемпіон світу Вішванатан Ананд з Індії й надалі не можуть відкрити лік своїм турнірним здобуткам.

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ 3-го ТУРУ:

Додамо, що сьогодні, 24-го липня (початоко 16:00)
відбудуться матчі 4-го туру
:

Ян Непомнящий – Василь Іванчук
Петро Свідлер – Дін Ліжень
Магнус Карлсен – Борис Гельфанд
Володимир Крамник – Петер Леко
Аніш Гірі – Вішванатан Ананд

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ