У змішаній естафеті чемпіонату світу з біатлону українцям до «бронзи» забракло пів секунди

Класичною змішаною естафетою 4х7.5 км, напередодні, у Поклюці (Словенія) стартував 55-й чемпіонат світу-2021 з біатлону. Збірна України у складі Артема Прими, Дмитра Підручного та двох представниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – магістрантки Юлії Джими та аспірантки Олени Підгрушної – прийшла на фініш четвертою.

Перша гонка чемпіонату світу-2021 виявилася наскільки довгоочікуваною, настільки ж і захоплюючою. У змішаній естафеті всі команди виставили свої найсильніші склади, наочно демонструючи свої претензії на медалі. І як же приємно, що українська команда упродовж всієї гонки була в самій гущі подій на цьому святі життя.

Перед стартом на стадіоні суцільною стіною зарядив сніг. І хоча до старту гонки його інтенсивність знизилася, але він постійно покривав трасу, пред’являючи підвищені вимоги до підготовки лиж і створюючи складнощі при стрільбі.

Вже на першому колі гонки стало «неспокійно»: на відміну від традиційного розвитку подій в гонках Кубка світу, група лідерів накрутила темп, і вже до стрільби лежачи утворився невеликий розрив в кілька секунд. Правда, стрільба неабияк перекроїла ситуацію на чолі гонки, і після двох рубежів першого етапу першими на дистанцію відправилися білорус Антон Смольський і француз Емільєн Жаклен. Стартер наших північних сусідів так і передав естафету раніше за усіх, а ось Жаклен буквально за 30 метрів до передачі впав на рівному місці, і в коридор для передачі прийшов третім, пропустивши ще і норвежця Стурлу Легрейда.

Артем Прима, який посів звичне для себе місце стартера, проявив себе здорово. Навіть після одного запасного патрона на лежці він залишався в першій шістці команд. Невелика затримка сталася на стійці, яку наш спортсмен відпрацював без промахів, але не дуже швидко. Зате на останньому колі Прима накрутив темп, показавши другий час за чистою швидкістю на цьому відрізку і прийшов до фінішу етапу п’ятим всього в 13-ти секундах після Смольського.

Дмитро Підручний, чия участь в гонці залишалася під невеликим питанням аж до дня гонки, успішно продовжив розпочате партнером по команді. Гнатися за Йоханнесом Бьо, який вийшов в лідери, було нерозважливо, зате по дистанції Дмитро знайшов дуже пристойного попутника – Кантена Фійона Майє, і на стійку прийшов разом з французом на другій-третій позиції.

Навіть промахнувшись двічі на стійці, Підручний вийшов на останнє коло четвертим і продовжив підтягувати команду. На заключному відрізку Дмитро, як і Артем, відіграв позицію і чоловічу частину міксту наша команда закінчила третьою, слідом за Норвегією і Францією. Як мінімум лідерів чоловічої збірної Юраю Санітрі вдалося підвести в оптимальних кондиціях до старту чемпіонату світу.

До несподіванок першої половини гонки варто відзначити слабкий виступ збірної Німеччини, яка зусиллями Еріка Лессера і Арнда Пайффера виявилася 12-ю з відставанням більш ніж у півтори хвилини від лідерів. Сюрприз зі знаком плюс – Канада, в якій брати Крістіан і Скотт Гоу два етапи пройшли в один час з українцями і своїм дівчатам передали естафету четвертими. А ось Білорусь після феєричного початку відкотилася далеко назад: Сергій Бочарніков на другому етапі програв більше двох хвилин Йоханнесу Бьо і до закінчення своєї частини міксту був лише 14-м.

Юлія Джима, для якої Поклюка – практично «домашній» стадіон, де наша спортсменка провела левову частку підготовки до сезону і новорічний тренувальний збір, зі старту кинулася в боротьбу. Перше коло вона пройшла в одні ноги з самою норвежкою Тіріл Екхофф. На лежці, правда, сталася заминка – один промах, але створений на трасі гандикап дозволив Джимі залишитися третьою.

А на стійці Джима зробила ще один крок вгору. На дистанції другого кола вона «тягнула» на собі суперниць зі Швеції, Австрії та Росії, але відстрілятися чисто зуміли тільки Юля і австрійка Дуня Здуч. Шведка Лінн Перссон використовувала один запасний патрон, представниця Росії і взагалі вирушила на кола штрафу. Більш того – француженка Анаїс Шевальє-Буше, що йшла попереду, також не уникла 150-ти штрафних метрів, після чого українка вийшла на другу позицію. А вже на останньому колі українка з легкістю відірвалася від суперниці з Австрії. Відпустивши Тіріл Екхофф на 40 секунд, Джима фінішувала другою, створивши заділ в боротьбі за «срібло» з Швецією і Австрією в 18 секунд. І взагалі, свій етап Юля пройшла швидше за всіх суперниць, включаючи норвежку.

Олені Підгрушній в боротьбі за медалі довелося змагатися з лідерами сезону – шведкою Ханною Еберг і австрійкою Лізою Терезою Хаузер. Марте Олсбю Ройселанд, яка бігла попереду недостатньо багато помилялася, щоб змусити сумніватися в «золоті» для норвезької збірної.

Українка ж повела гонку обачливо: підтримуючи помірно-високий темп на дистанції, Олена зробила акцент на стрільбу. На лежці ставка спрацювала – там Підгрушній вдалося залишитися другою, поряд з Хаузер, відчепивши при цьому Еберг, яка промахнулася. Ну а остання стрільба міксту і заключне коло були просто переповнені адреналіном боротьби.

Стрільба стоячи у Підгрушної не вдалася – використавши всі три запасних патрони, наш капітан відпустила за «сріблом» австрійку. Більш того, шведка, яка відпрацювала немов кулемет, також обійшла Олену, причому на виході зі стадіону було цілих п’ять секунд на користь Еберг-старшої. А позаду українки в парі секунд була стрімка француженка Жюлья Сімон.

Але вже з перших метрів Олена включилася в погоню і до середини кола дістала шведку. При цьому Сімон темпу боротьби не витримала і змушена була задовольнятися п’ятою позицією. А ось Підгрушна і Еберг вели боротьбу за «бронзу» до останніх метрів. Причому захопилися настільки, що ледь не наздогнали Хаузер, відігравши у австрійки 15 секунд. При цьому Підгрушна знову показала найкращий час фінішного кола.

Вирішальною стала заключна стометрівка, на яку шведка вийшла трохи попереду. Сил вже було витрачено чимало – і Оленою, і Ханною. Тож саме більш вигідна позиція перед фінішем зіграла на користь Еберг. Українці довелося вибирати менш вигідний по траєкторії фінішний коридор, і ось цих часток секунди не вистачило Підгрушній, щоб принести нашій команді медаль вже в першій гонці чемпіонату.

БІАТЛОН. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ – 2021

10 лютого. Поклюка (Словенія)

Змішана естафета 4х7.5 км (по два вогневих рубежі)

1. Норвегія – (0+11) 1:20.19,3
2. Австрія – (0+2) +27,0
3. Швеція – (0+8) +30,6
4. Україна – (0+8) +31,1
5. Франція – (1+10) +46,2
6. Італія – (0+6) +58,9
7. Німеччина – (0+11) +1.04,9
8. Канада – (0+6) +2.06,0
9. Росія – (2+9) +2.11,4
10. Швейцарія – (1+9) +2.38,5

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ