Українці в ТОП-6 на етапі Кубка світу-2019/2020 в Німеччині

У німецькому місті Кенігзеє в перший календарний день весни завершився заключний, дев’ятий етап Кубка світу-2019/2020 з санного спорту. Українці найуспішніше виступили у змішаній командній естафеті, замкнувши ТОП-6 у підсумковому проколі за сумою двох заїздів. Приємно, що з чотирьох санкарів «синьо-жовтої» дружини троє представляють Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.

Тож на легендарній санно-бобслейній трасі у Кенігзеє наша команда виступала у такому складі: випускник нашого Університету Андрій Мандзій та третьокурсниця факультету фізичної культури і спорту Олена Смага змагалися на одномісних санях, а студент четвертого курсу цього ж факультету у парі Андрієм Лисецьким – на санях-двійках.

А перемогу у змішаній командній естафеті святкував квартет санкарів з Німеччини, який у сумі двох заїздів показав час 2 хвилини 42,209 секунди. На другу сходинку медального подіуму зійшла збірна команда США – 2.43,019. Трійку призерів доповнили росіяни – 2.43,217.

Зазначимо, що лідер після першого заїзду збірна Італії, через грубі помилки екіпажу на санях-двійках у другій спробі, в підсумку стала останньою, програвши переможцям понад 12 секунд. Втім, це не завадило італійцям за сумою дев’яти етапів Кубка світу завоювати Великий кришталевий глобус сезону-2019/2020. Щоправда, таку саму суму – 431 бал – набрали й росіяни. Тож у нинішньому сезоні стався рідкісний випадок – одразу дві збірні розділили перше місце. На третій підсумкові позиції збірна США – 415 очок. Українці за підсумками сезону стали восьмими.

Додамо, що в особистих змаганнях у Кенігзеє найкращий результат серед українців показав екіпаж на двомісних санках Ігор Стахів / Андрій Лисецький, який за сумою двох спусків став 15-м.