В Японії стартувала естафета олімпійського вогню літніх Ігор-2020

У Фукусімі відбувся старт естафети олімпійського вогню, що ознаменував початок подорожі символу Ігор-2020 всіма 47 префектурами Японії, перш ніж вогонь прибуде в Токіо на відкриття ХХХІІ літніх Олімпійських ігор 23-го липня цього року.

Естафета олімпійського вогню розпочалася на тренувальному полі національного футболу J-Village в Нарасі, Фукусіма, почавши чотиримісячний відлік до першої Олімпіади, яку проведуть в умовах глобальної пандемії.

Церемонія початку естафети пройшла у спортивному комплексі, який було перетворено на тренувальний об’єкт для робітників, залучених до виведення з роботи пошкодженої у 2011 році ядерної станції

Члени японської збірної команди із жіночого футболу, що здобула «золото» чемпіонату світу у 2011 році, запалили олімпійський факел вогнем, доставленим із Греції. І саме гравчині збірної Японії були першими факелоносцями олімпійського вогню. А загалом упродовж естафети близько 10 000 бігунів пронесуть факел 47-ма японськими префектурами, в тому числі віддаленими островами, відвідавши 859 муніципалітетів на шляху до свого кінцевого пункту призначення – Олімпійського стадіону в Токіо.

Зазначимо, що перший відтинок не мав глядачів заради уникнення скупчення людей, а спостерігачі на подальших ділянках естафети муситимуть використовувати маски та дотримуватися дистанції.

Міжнародний олімпійський комітет привітав Організаційний комітет Токіо-2020 з цією вагомою подією.

«Натхненна олімпійськими цінностями миру і солідарності, естафета олімпійського вогню буде нести послання Токіо-2020: «Надія висвітлює наш шлях» по всій Японії і по всьому світу. Вона також визнає виклики, з якими стикається суспільство з минулого року, підкреслюючи важливість єдності та солідарності людства, демонструючи, що ми можемо стати сильнішими лише разом. З великим хвилюванням протягом найближчих тижнів ми будемо слідкувати за естафетою. Це будуть напрочуд емоційні моменти не лише для японців, а й для тисяч спортсменів по всій планеті, багато з яких сприймають Ігри цього року як світло у кінці тунелю. Зараз розпочався остаточний відлік – через 121 день олімпійський вогонь запалає», – наголосив президент МОК Томас Бах.

Цікаво, що на деяких етапах естафети олімпійського вогню вперше в історії Олімпіад використовуватиметься факел заправлений воднем (на фото нижче).

Організатори запланували таку родзинку естафети з метою проведення безпечних для екології Ігор, адже факел заправлений воднемне дає викидів вуглекислого газу.

Водень для факела вироблений на воднево-енергетичній експериментальній станції, що відкрилася у префектурі Фукусіма торік. За даними ЗМІ, це найбільший у світі об’єкт з виробництва водню.

Додамо, що місто Наміє, де розміщується виробництво, входить до маршруту естафети олімпійського вогню.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ