Василь Іванчук на турнірі «Легенди Шахів» обіграв екс-чемпіона світу Володимира Крамника

У понеділок, 27-го липня, було зіграно матчі сьомого туру попереднього етапу онлайн-супертурніру «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого й один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук.

Екс-чемпіон світу Володимир Крамник став третім і останнім з росіян, проти яких Василь Іванчук зіграв на груповій стадії онлайн-турніру «Легенди Шахів» упродовж чотирьох днів. Цікаво, що результати українця в цих трьох протистояннях йшли по висхідній. Нагадаємо, в четвертому турі Василь Михайлович мінімально, з рахунком 1.5:2.5, поступився Яну Непомнящему. У шостий ігровий день він виграв першу партію у Петра Свідлера, але в підсумку програв на Аргамеддоні – 2:3.

І от напередодні прийшла черга єдиного представника України зіграти проти найтитулованішого з трьох росіян на турнірі – екс-чемпіона світу Володимира Крамника, який після шести турів займав третю сходинку турнірної таблиці. Звісно, фахівці одностайно фаворитом зустрічі називали росіянина. І навіть після того, як Іванчук білими фігурами виграв першу партію, думка спеціалістів не змінилася. Адже усі пам’ятали, що 51-річний ветеран вже неодноразово на турнірі розпочинав матчі з перемог у стартовій партії, але в підсумку терпів невдачу.

Однак Василь Михайлович вкотре наочно довів, що незважаючи на поважний, як для сучасних шахів вік, він продовжує вчитися і робити правильні висновки зі своїх поразок. У другій партії, маючи у своєму розпорядженні вже чорні фігури, він не тільки зумів звести нанівець перевагу Крамника у вигляді права першого ходу, а й дотиснув суперника, повівши у рахунку – 2:0.

Та росіянин дуже швидко оговтався після глибокого нокдауну, як кажуть у боксі, і довів на практиці, що недаремно свого часу був володарем світової корони. У третій партії, де Іванчуку, аби достроково виграти матч, достатньо було білими зіграти внічию, Крамник зумів змусити українця визнати себе переможеним. Рахунок став 2:1, тож для того, щоб перевести справу до визначення сильнішого у поєдинку в Аргамеддоні, росіянину залишалося виграти четверту партію, де у нього в розпорядженні було біле військо.

Напевне, в цей момент психологічна перевага була на боці екс-чемпіона світу. Адже виграш після двох поспіль невдач мав повернути йому впевненість у своїх силах. Та й страх, який мав, згідно з логікою, з’явитися в Іванчука після трьох поспіль програшів на Аргамеддоні (у матчах проти Петера Леко, Магнуса Карлсена і Петра Свідлера), був явно не на руку українцеві.

Здавалося, Василь Михайлович у четвертій партії, аби втримати переможний для себе рахунок у матчі, буде грати виключно на нічию. Тим паче, що грав він чорним кольором. Однак вкотре наш гросмейстер довів, що він є найнепередбачуванішим шахістом планети сьогодення. Іванчук зіграв всупереч здоровому глузду і в підсумку не тільки встояв під тиском білих, а й сам стратегічно грамотно скористався дрібними помилками суперниками і виграв партію, а з нею і матч з переконливим рахунком 3:1.