Василь Іванчук у другому матчі турніру «Легенди Шахів» мінімально програв Борису Гельфанду

На онлайн-супертурнірі «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого і один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук, у середу, 22-го липня, було зіграно поєдинки другого туру попереднього етапу.

У другий ігровий день суперником 51-річного Василя Іванчука був на рік старший за нього представник Ізраїлю Борис Гельфанд. Цікаво, що Василь Михайлович і Борис Абрамович, які багато років входять до когорти світової шахової еліти, у далекому 1990 році на супертурнірі у столиці Філіппін Манілі розділили перше місце, а в партії між собою підписали мирну угоду. Цього ж разу сильнішим в їхньому протистоянні став Гельфанд. Після трьох зіграних партій у швидкі шахи рахунок був рівним – 1.5:1.5. Однак у четвертій, заключній, що стала вирішальною, Іванчук, у якого були чорні фігури, дозволив супернику скористатися перевагою права першого ходу і зазнав поразки – 1.5:2.5.

Зазначимо, що це друга перемога Бориса Гельфанда на попередньому етапі, тож він наразі зі стовідсотковим результатом (6 очок) разом з чинним чемпіоном світу Магнусом Карлсеном та росіянином Петром Свідлером очолює турнірну таблицю.

Водночас Василь Іванчук, який зазнав другої поразки (у стартовій грі, нагадаємо, він програв на Армагеддоні угорцю Петеру Леко з рахунком 2:3), має у своєму активі 1 очко і з іншим росіянином Володимиром Крамником ділить дев’яте-десяте місця.

Вішванатан Ананд, Дін Ліжень – по 0

Нагадаємо, за головний приз, окрім Василя Михайловича, ведуть боротьбу чинний чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, екс-чемпіони світу Вішванатан Ананд з Індії та росіянин Володимир Крамник, а також Дін Ліжень із Китаю, голландець Аніш Гірі, ізраїльтянин Борис Гельфанд, Петер Леко з Угорщини та росіяни Ян Непомнящий і Петро Свідлер.

Турнір «Легенди Шахів» розпочався з попереднього раунду, в якому упродовж дев’яти днів (з 21-го по 29-го липня, початок щодня о 16:00) шахісти грають турнір в одне коло. Кожен матч буде складатися з чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід. Якщо за їх підсумками буде нічия 2:2, то переможця визначать в Армагеддоні, де у білих фігур контроль п’ять хвилин проти чотирьох у чорних, але нічия означає, що чорні виграють поєдинок. За перемогу в чотирьох партіях нараховується три очки, якщо ж матч закінчиться в Армагеддоні, то переможець отримає два очки, а той, хто програв – одне.

Після єдиного вихідного 30-го липня, за підсумками попереднього раунду четвірка кращих розіграє титул за нокаут-системою. Півфінали (31 липня – 2 серпня) і фінал (3 – 5 серпня) гратимуть до двох перемог, кожен матч складається з чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід.

Єдина відмінність від матчів на попередньому етапі полягає в тому, що коли поєдинок закінчиться з рахунком 2:2, то перед Армагеддоном будуть спочатку дві бліц-партії з контролем 5 хвилин + 3 секунди за кожен зроблений хід.

Призовий фонд турніру складає $150 тисяч. Переможець отримає $45 тисяч і місце в Гранд Фіналі Magnus Carlsen Chess Tour з бюджетом в $1 млн.