Василь Іванчук у восьмому турі турніру «Легенди Шахів» обіграв Аніша Гірі

На онлайн-супертурнірі «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого і один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук, у вівторок, 28-го липня, було зіграно поєдинки восьмого, передостаннього туру попереднього етапу.

У восьмий, передостанній ігровий день групового етапу онлайн-турніру «Легенди Шахів» суперником Василя Іванчука був удвічі молодший, 26-річний лідер збірної Голландії Аніш Гірі, який наразі з показником 2764 пункти замикає ТОП-10 світового рейтингу Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ). Нагадаємо, у 51-літнього українця у цьому списку 59-й рядок – 2678очок.

Одразу слід зазначити, що для обох гросмейстерів матч мав величезне турнірне значення. Адже у Василя Михайловича після перемоги над екс-чемпіоном світу Володимир Крамником з Росії з’явилися шанси пробитися за підсумками попереднього етапу до квартету півфіналістів, які у матчах плей-оф продовжать боротьбу за головний приз турніру – $45 тисяч і місце в Гранд Фіналі Magnus Carlsen Chess Tour з бюджетом в $1 млн. Водночас шахіст з Країни тюльпанів і сиру в разі перемоги у основний ігровий час (чотири партії з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід) практично стовідсотково гарантував собі місце у півфіналі.

Хто вважався фаворитом у звітному протистоянні, напевне, говорити зайве. Однак Іванчук, хоча в підсумку й не добився максимально бажаного для себе результату, вкотре довів, що фахівці й горе-прогнозисти явно недооцінюють його можливості на звітному турнірі. Маючи у своєму розпорядженні чорні фігури, галичанин у першій партії спокійно відбив атаки голландця і все закінчилося підписанням мирної угоди. Щоправда, уже в наступній партії, граючи білим кольором, він припустився помилки і в підсумку на екваторі протистояння вперед вийшов його суперник – 1.5:0.5.

Напевне, в той момент більшість шанувальників найдревнішої гри людства, що стежать за турніром «Легенди Шахів» наживо, відсотків на 99 були упевнені в перемозі Аніші. Однак Василь Іванович ще раз продемонстрував своє вміння не лише грати у шахи, а й, висловлюючись боксерською термінологією, тримати удар. Швидко оговтавшись від прикрої невдачі, він уже в наступній, третій партії зумів відновити статус-кво, вигравши чорними фігурами. Але маючи у заключній частині основного ігрового часу перевагу у вигляді права першого ходу, українець не став ризикувати, аби, як то кажуть, побігши у наступ, не потрапити в полон. Як наслідок, нічия і рівний рахунок – 2:2 – за підсумками чотирьох партій. А значить усе мало вирішитися на Аргамеддоні, де у білих фігур контроль п’ять хвилин проти чотирьох у чорних, але нічия означає, що чорні виграють поєдинок.

Для Василя Івановича це вже був четвертий матч на турнірі, де йому довелося грати додаткову партію – Аргамеддон. Нагадаємо, у трьох попередніх він незмінно програвав – проти угорця Петера Леко, чинного чемпіона світу Магнуса Карлсена з Норвегії та росіянина Петра Свідлера. Але цього разу, граючи білими, він дотиснув Аніша Гірі й здобув перемогу і в додатковій партії, і загалом у матчі з рахунком 3:2 й тим самим поповнив свій турнірний доробок ще двома пунктами.

Додамо, що сьогодні, 29-го липня, о 17:00 за київським часом стартують партії дев’ятого, заключного туру попереднього етапу, за підсумками якого й визначаться чотири учасники матчів плей-оф онлайн-турніру «Легенди Шахів». Суперником Василя Іванчука буде його ровесник, екс-чемпіон світу Вішванатан Ананд, який у поточному рейтингу ФІДЕ з показником 2753 пункти займає 15-е місце.