Василь Іванчук з поразки розпочав виступи на супертурнірі «Легенди Шахів»

У вівторок, 21-го липня, розпочався онлайн-турнір «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого і один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук.

Призовий фонд турніру, який завершиться 5-го серпня, складає $150 тисяч. Переможець отримає $45 тисяч і місце в Гранд Фіналі Magnus Carlsen Chess Tour з бюджетом в $1 млн.

За головний приз, окрім Василя Михайловича, ведуть боротьбу чинний чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, Дін Ліжень із Китаю, голландець Аніш Гірі, Вішванатан Ананд з Індії, ізраїльтянин Борис Гельфандом, Петер Леко з Угорщини та росіяни Ян Непомнящий, Володимир Крамник і Петро Свідлер.

Турнір «Легенди Шахів» розпочався з попереднього раунду, в якому упродовж дев’яти днів шахісти гратимуть в одне коло. Кожен матч буде складатися з чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід. Якщо за їх підсумками буде нічия 2:2, то переможця визначать в Армагеддоні, де у білих фігур контроль п’ять хвилин проти чотирьох у чорних, але нічия означає, що чорні виграють поєдинок. За перемогу в чотирьох партіях нараховується три очки, якщо ж матч закінчиться в Армагеддоні, то переможець отримає два очки, а той, хто програв – одне.

За підсумками попереднього раунду четвірка кращих розіграє титул за нокаут-системою. Півфінали і фінал гратимуть до двох перемог, кожен матч складається з чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід.

Єдина відмінність від матчів на попередньому етапі полягає в тому, що коли поєдинок закінчиться з рахунком 2:2, то перед Армагеддоном будуть спочатку дві бліц-партії з контролем 5 хвилин + 3 секунди за кожен зроблений хід.

У першому турі попереднього етапу суперником Василя Іванчука був угорець Петер Леко. Основні чотири партії сильнішого не виявили – нічия. Тож переможця визначали на Армагеддоні, в якому краще зіграв угорець, який у підсумку і святкував перемогу з рахунком 3:2.