Ватерполісти «Динамо» удев’яте здобули Кубок України

Упродовж трьох днів, з 2-го до 4-го жовтня, у Кам’янському, на водному майданчику басейну «МіКомп», тривали матчі розіграшу Кубка України з водного поло серед чоловічих команд 2020 року. Боротьбу за почесний трофей вели дві збірні Київської області, харківський клуб НТУ-ХПІ, ДНУ (Дніпро), ВК «Маріуполь», збірна Харківської області та львівське «Динамо», в складі якого грає низка студентів і випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а очолює команду тренерський тандем Олексій Шведов / Юрій Сидорович, які вищу освіту здобули у нашому виші. Приємно, констатувати, що удев’яте трофей вибороли саме динамівці.

У півфіналі змагань динамівці прогнозовано перемогли харківський клуб НТУ-ХПІ з рахунком 16:6. Все-таки клас однієї команди суттєво відрізнявся від іншої. Та й на сенсаційний результат у цьому матчі ніхто особливо не розглядав, оскільки склад львівського «Динамо» та й, зрештою, малюнок гри – це зовсім інший рівень у порівнянні з «політехніками» зі столиці Слобожанщини. В іншому півфіналі збірна Харківської області не залишила жодних шансів ВК «Маріуполь» – 15:6.

Передбачити інтригу у безпосередньо фінальному матчі було не складно, оскільки в останніх двох матчах чемпіонату України, які відбулися у Львові, на водному майданчику басейну СКА наприкінці серпня, гравці обох команд подарували вболівальникам цікаве та інтригуючи видовище. Щоправда, у цих поєдинках перемогу таки здобувала львівська команда – 9:6 та 9:8.

Початок фінального матчу у Кубку України дуже добре склався для харків’ян, натомість для львів’ян зовсім не вдався, оскільки у середині другого періоду поточний рахунок був 5:1 на користь збірної Харківської області. Звісно, такий результат психологічно міг надламати команду Олексія Шведова та Юрія Сидоровича.

Втім, львів’яни зуміли проявити сильний командних дух, характер і перевернути у матчі усе з ніг на голову. Роль лідерів команди у відповідальний момент гри на себе взяли випускник ЛДУФК Юрій Мамєтьєв (на фото нижче) та студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту Костянтин Алєксєєв. Завдяки «дублю» кожного з цих гравців рахунок у третьому періоді гри став 6:6, а вивів «Динамо» вперед влучний кидок четвертокурсника цього ж факультету Ореста Джури – 7:6. Після цього влучного кидка «стовпа» «Динамо» зрівняти рахунок харків’янам уже не вдавалося, натомість львів’яни з кожною можливістю намагалися розвинути свою перевагу. Особливо у той момент гри, коли відчувалася краща функціональна підготовка гравців «Динамо». Іншими словами, зіграти рівно увесь поєдинок проти чемпіона України команді Сергія Колточихінаі Сергія Столяроване вдалося.

До завершення матчу за «Динамо» знову забивали Юрій Мамєтьєв та Костянтин Алєксєєв (обоє забили у підсумку по чотири голи у цьому матчі), а відтак матч завершився з рахунком 10:7 на користь львів’ян. У складі збірної Харківської області найрезультативнішим виявився колишній динамівець, а нині капітан слобожанців Володимир Войтенко – на його рахунку три влучні кидки.

Після завершення матчу не обійшлося без ватерпольних традицій – на радощах гравці «Динамо» скупали у воді тренерів команди Олексія Шведова та Юрія Сидоровича.

«Вітаю усіх наших вболівальників з черговою важливою перемогою в історії нашого клубу, – каже Олександр Свіщов, президент ВК «Динамо». – Хоч і Кубок України відбувався без глядачів, однак, впевнений, наша команда відчувала підтримку тих людей, які фінальний матч турніру переглядали у відеотрансляції. Фінал Кубка для нашої команди склався дуже і дуже непросто, ми поступалися на початку матчу з різницею у чотири голи, однак хлопці молодці, що зуміли проявити характер і таки схилили шальки терезів на свій бік. Було помітно, що наша команда виглядала краще фізично наприкінці фінального поєдинку. Наша наступна ціль – виграти Суперкубок України, який відбудеться 7-го листопада».

ВОДНЕ ПОЛО. ЧОЛОВІКИ. КУБОК УКРАЇНИ – 2020

2 – 4 жовтня. Кам’янське. Басейн «МіКомп»

Чвертьфінал

ВК «Маріуполь» – Збірна Київської області-1 – 10:7
(2:1, 2:2, 4:2, 2:2)

ДНУ (Дніпро) – НТУ-XПІ (Xарків) – 9:14
(1:3, 4:5, 1:2, 3:4)

ЗбірнаXаркiвської області – Збірна Київської області-2 – 22:6
(6:1, 7:2, 3:3, 6:0)

Півфінал

«Динамо» (Львів) – НТУ-XПІ (Xарків) – 16:6
(5:2, 2:1, 7:0, 2:3)

ВК «Маріуполь» – ЗбірнаXаркiвської області – 6:15
(2:5, 1:5, 1:3, 2:2)

Матч за третє місце

ВК «Маріуполь» – ХПІ «Харків» – 2:4
(0:1, 1:1, 0:2, 1:0)

Фінал

«Динамо» (Львів) – Збірна Харківської області – 10:7
(1:3, 4:3, 3:1, 3:0)

Судді: Георгій Махарадзе (Одеса), В’ячеславКостанда (Маріуполь).

«ДИНАМО»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Антон Погосян, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Михайло Лісовий, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Орест Джура, 8. Чінгіз Агаджанов, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Костянтин Алєксєєв, 11. Віталій Степанюк, 12. Ігор Кечеджи.

Тренери: Олексій Шведов, Юрій Сидорович.

ЗБІРНА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: 1. Денис Волончук,13. Вадим Ільченко – 2. Максим Клунний, 3. Антон Аргунов, 4. Дмитро Ашанін, 5. Григорій Оніщенко, 6. Олександр Єрмаков, 7. Микита Апостол, 8. Михайло Черпак, 9. Микита Бажинов. 10. Володимир Войтенко, 11. Єгор Івахно, 12. Денис Кисленко, 14. Ілля Роганов, 15. Ігнат Маймулін.

Тренери: Сергій Колточихін, Сергій Столяров.

Голи: 0:1 – Ашанін, 1:1 – Дядюра, 1:2 – Войтенко, 1:3 – Маймулін, 1:4 – Ашанін (пенальті), 1:5 – Єрмаков, 2:5 – Мамєтьєв, 3:5 – Мамєтьєв, 4:5 – Алєксєєв, 4:6 – Войтенко, 5:6 – Алєксєєв, 6:6 – Мамєтьєв, 7:6 – Джура, 8:6 – Алєксєєв (у більшості), 8:7 – Вотейнко, 9:7 – Алєксєєв, 10:7 – Мамєтьєв.

Фоли: Антон Погосян, Юрій Мамєтьєв, Михайло Лісовий, Владислав Бабаєнко, Ігор Кечеджи (два) – Дмитро Ашанін, Володимир Войтенко, Ігнат Маймулін (три).

Реалізація більшості: 1 гол/5 спроб – 1 гол/6 спроб.