Ватерполісти «Динамо» в заключній грі IV туру Суперліги-19/20 виграли у «Маріуполя»

На водному майданчику басейну «МіКомп», що у Кам’янському Дніпропетровської області, завершилися матчі спареного, третього і четвертого, турів чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд Суперліги сезону-2019/2020. У заключній грі чинні чемпіони України ватерполісти львівського «Динамо», в складі якого грає низка студентів та випускників кафедри водних видів спорту (завідувач – доцент Микола Чаплінський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, вдруге упродовж чотирьох днів взяли гору над ВК «Маріуполь».

ВК «Маріуполь» – «Динамо» (Львів) – 5:12
(2:2, 0:4, 2:1, 1:5)

Судді: В’ячеслав Бєлєвцов, Світлана Вишневська (обоє – Харків).

«МАРІУПОЛЬ»: 1. Данило Коваленко, 2. Богдан Дьяков, 3. Данило Шабан, 4. Микита Дорофєєв, 5. Ілля Христенко, 6. Іван Волосович, 7. Володимир Криволапов, 8. Валентин Сєдих, 9. Іван Тетеркін, 10. Владислав Михайлов, 11. Тимур Шилін, 12. Петро Троян, 13. Євген Белла, 14. Дмитро Щербаков, 15. Дмитро Найденов.

Тренер – Тимур Шилін.

«ДИНАМО»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Антон Погосян, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Михайло Лісовий, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Орест Джура, 8. Чінгіз Агаджанов, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Костянтин Алєксєєв, 11. Віталій Степанюк, 12. Ігор Кечеджи, 14. Володимир Булачек, 15. Артем Толстіков.

Тренери: Олексій Шведов, Юрій Сидорович.

Голи: 1:0 – Криволапов, 1:1 – Грищук, 1:2 – Погосян, 2:2 – Сєдих, 2:3 – Алєксєєв, 2:4 – Кечеджи (у більшості), 2:5 – Агаджанов, 2:6 – Агаджанов, 3:6 – Сєдих (пенальті), 3:7 – Булачек (у більшості), 4:7 – Щербаков, 5:7 – Сєдих, 5:8 – Грищук, 5:9 – Алєксєєв, 5:10 – Алєксєєв, 5:11 – Лісовий, 5:12 – Мамєтьєв.

Фоли: Шабан (два), Дьяков, Сєдих, Щербаков – Погосян, Грищук, Джура, Алєксєєв.

Реалізація більшості: 0 голів / 5 спроб – 2 голи / 5 спроб.

Коли виходити з того, як розвивалися події у першому періоді звітного матчу, то можна зробити висновок, що думки про програш напередодні збірній Харківської області, головному конкуренту в боротьбі за титул, ніяк не давали спокою ватерполістам львівського «Динамо». Підопічні Олексія Шведова та Юрія Сидоровича, які так само, як і директор клубу Ігор Зінкевич, вищу освіту здобули у стінах нашого Університету, у перші вісім хвилин зустрічі з ВК «Маріуполь» діяли надто вже розконцентровано. До того ж складалося враження, що динамівці не сумнівалися у тому, що за будь-якої гри перемога від них нікуди не дінеться.

Як наслідок, рахунок у грі відкрили приазовці – влучним кидком відзначився один з лідерів команди Тимура Шиліна Володимир Криволапов. І хоча динамівці зусиллями Романа Грищука та Антона Погосяна доволі швидко не лише відновили статус-кво, а й вийшли вперед, до завершення першої чверті маріупольці змогли відігратися. Тож стартова чверть завершилася внічию – 2:2. Звісно такий розвиток подій був дещо несподіваним. Особливо коли пригадати, що трьома днями раніше в грі цих команд перший період галичани виграли з рахунком 6:0.

Втім, на цьому сюрпризи у грі закінчилися. Тренерам «Динамо» вистачило двохвилинної перерви, аби оперативно провести з гравцями розбір польотів та належним чином перелаштувати їх на подальшу боротьбу. Усе встало на свої місця уже в другій чверті поєдинку, коли «біло-сині» чотири своїх атаки довели до взяття воріт суперника, залишивши при цьому свої ворота у недоторканності. На велику перерву команди пішли за цілком комфортного для чинних чемпіонів рахунку – 6:2 на їхню користь. Слід відзначити одного з наймолодших гравців нашої команди Чінгіза Агаджанова. Онук легендарного капітана «Динамо» у 70-ті роки минулого століття Юрія Бєлова зумів оформити «дубль».

Цікаво, що друга половина зустрічі в значній мірі стала повторенням першої. Третій період, як і перший, знову пройшов у рівній боротьбі і в підсумку завершився локальною перемогою маріупольців – 2:1. Тож перед заключною чвертю на табло горіли цифри 7:4 на користь «Динамо». Більше того, четверта восьмихвилинка розпочалася з того, що капітан приазовців Валентин Сєдих скоротив відставання до двох голів – 5:7. Однак на більше команди Тимура Шиліна не стало. Як засвідчив подальший розвиток подій, це був останній успіх наших суперників – далі забивали тільки динамівці. А фінальна сирена зафіксувала перемогу львів’ян з перевагою у сім м’ячів – 12:5.

ВОДНЕ ПОЛО. ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ.
СУПЕРЛІГА-2019/2020

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ