Ватерполісти «Динамо» зазнали першої поразки в чемпіонаті України

У своєму першому матчі четвертого туру чемпіонату України з водного поло сезону-2019/2020 серед команд чоловічої Суперліги чинний володар титулу львівське «Динамо», в складі якого грає низка студентів та випускників кафедри водних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, на водному майданчику басейну «МіКомп» у Кам’янському поступилося своєму головному конкуренту – збірній Харківської області. Це перша невдача «біло-синіх» у поточному сезоні.

Четверте очне побачення головних супротивників у національних чемпіонатах останнього десятиліття могло стати вирішальним у визначенні переможця Суперліги поточного сезону-2019/2020. Перед матчем перевага «Динамо» у турнірній таблиці становила дев’ять очок, а в разі чергової перемоги нашої команди в ігровий час (у разі нічиєї переможця визначають у післяматчевій серії пенальті, переможець якої отримує не три очки, а два, а переможений – одне) вона б зросла до 12 пунктів. Тож навіть у випадку невдач галичан та перемог слобожанців у решті поєдинків (у п’ятому і шостому турах), команди б фінішували з рівною кількістю турнірних очок, але все одно, завдяки перевазі в очних матчах, перше місце та, відповідно, золоті медалі, були б за динамівцями. Однак гарним шансом перетворити для себе матчі двох заключних турів, які відбудуться наприкінці серпня у Львові, в тренування з підвищеною відповідальністю, підопічні Олексія Шведова та Юрія Сидоровича, які вищу освіту здобули у стінах нашого вишу, не скористалися.

Вирішальним у звітному матчі став стартовий період, адже три наступні команди незмінно завершували з однаковою кількістю закинутих м’ячів. А от в першому збірна Харківської області зуміла нанести по воротах львів’ян на два влучні кидки більше – три проти одного. І як тут не згадати, що в минулі кілька сезоні динамівці ледь не в кожному поєдинку з своїм одвічним конкурентом, як і цього разу, що називається, довго запрягали, тобто програвали дебют. Так, при цьому частіше їм у підсумку вдавалося таки переломити хід протистояння на свою користь, але ж скільки ті перемоги забирали сил і нервів як в їхніх тренерів, так і у вболівальників.

Тож коли перший період завершився з рахунком 3:1 на користь слобожанців, то ніякої паніки у лавах галичан не було. Навпаки, здавалося, що такий холодний душ піде нашим хлопцям на користь і вони почнуть додавати обертів у грі. І справді, вже у другому періоді ігрова ініціатива перейшла майже повністю на сторону «Динамо». Щоправда, на рахунку це ніяк не позначилося. Команди упродовж другої восьмихвилинки обмінялися голами, тож на екваторі гри підопічні тренерського тандему двох Сергіїв – Столярова і Колточихіна, продовжувала вести перед з перевагою у два м’ячі – 4:2. Втім, здавалося, що за такого перебігу подій на майданчику, перелом у грі на користь «біло-синіх» – питання часу. Однак і в другій половині зустрічі «Динамо», незважаючи на повну перевагу, так і не спромоглося наздогнати суперника в рахунку і в підсумку зазнало першої поразки в поточному чемпіонаті Суперліги – 5:7.

То в чому ж причини дещо несподіваної поразки наших ватерполістів? Їх декілька. Головна – це низька реалізація гольових моментів, яких було створено стільки, що вистачило б на кілька матчів. Достатньо сказати, що галичани реалізували лише один з трьох призначених пенальті у ворота харків’ян та зуміли лише двічі з 12-ти спроб розіграти чисельну більшість. У суперника, щоправда, лише один гол в більшості, але і спроб було тільки п’ять.

А ще не виручив свою команду й голкіпер динамівців Костянтин Нікольський, який, між іншим, вважається основним воротарем національної збірної. Не будемо, як то кажуть, усіх собак вішати на нього, тобто звинувачувати у всіх пропущених голах, але як мінімум три з семи пропущених кидків він просто зобов’язаний був відбивати. Ну не гоже кіперу такого рівня запускати «метеликів» ледь не з центру поля. Тож боротьба за титул у ватерпольній Суперлізі триває...

ВОДНЕ ПОЛОЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИСУПЕРЛІГА-2019/2020.
4-й тур. 1-й день

Збірна Харківської області – «Динамо» (Львів) – 7:5
(3:1, 1:1, 1:1, 2:2)

Судді: В’ячеслав Костанда (Маріуполь), Сергій Гончаров (Дніпро).

ЗБІРНА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: 1. Денис Волончук, 13. Вадим Ільченко – 2. Максим Клунний, 3.Максим Горудко, 4. Ігнат Маймулін, 5. Микита Бажинов, 6. Олександр Єрмаков, 7. Микита Апостол, 8. Михайло Черпак, 9. Вадим Євстратов, 10. Володимир Войтенко, 11. Єгор Івахно, 12. Дмитро Ашанін, 14. Антон Аргунов, 15. Григорій Онищенко.

Тренери: Сергій Столяров, Сергій Колточихін.

«ДИНАМО»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Антон Погосян, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Михайло Лісовий, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Орест Джура, 8. Чінгіз Агаджанов, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Костянтин Алєксєєв, 11. Віталій Степанюк, 12. Ігор Кечеджи, 14. Володимир Булачек, 15. Артем Толстіков.

Тренери: Олексій Шведов, Юрій Сидорович.

Голи: 1:0 – Єрмаков (у більшості), 2:0 – Войтенко, 2:1 – Кечеджи (у більшості), 3:1 – Войтенко, 3:2 – Алєксєєв (у більшості), 4:2 – Апостол, 5:2 – Єрмаков, 5:3 – Кечеджи, 6:3 – Ашанін (пенальті), 6:4 – Кечеджи (пенальті), 7:4 – Апостол, 7:5 – Грищук.

Фоли: Бажинов (три), Єрмаков (три), Євстратов (три), Маймулін, Апостол, Черпак – Грищук (два), Кечеджи (два), Мамєтьєв.

Реалізація більшості: 1 гол / 5 спроб – 2 голи / 12 спроб.