Ватерполісти львівського «Динамо» – срібні призери турніру у Литві Alytus Cup – 2019

У литовському місті Алітус у неділю, 20-го січня, фінішував міжнародний турнір Alytus Cup – стартовий тур прем’єрного чемпіонату Інтернаціональної Карпатської ліги водного поло 2019 року. За почесний трофей на водному майданчику Alytus Sports and Recreation Center вели боротьбу чотири клуби з країн Східної Європи: WPC Elektrenai Žaibas (Литва), LSTW Ocmer Lodz (Польща), РЦОП Mінск (Білорусь) та «Динамо» Львів (Україна), в складі якої грає чимало студентів Львівського державного університету фізичної культури. А в новоствореній ІКЛВП у наступних турах додасться ще команда ŠK Hornets Košice зі Словаччини, яка через низку причин на турнір у Литві не приїхала, але пропущені поєдинки зіграє у наступних чотирьох турах – по одному в кожному.

Команду «Динамо» для участі в ІКЛВП сформовано з прицілом на майбутнє, тому її кістяк складають молоді гравці, що в Суперлізі виступають за другу команду клубу, до яких додалися двоє ватерполістів з першої – голкіпер Костянтин Нікольський та стовп Володимир Войтенко. Тренують «біло-синіх» випускники ЛДУФК Юрій Сидорович, Олексій Шведов.

Загалом до Литви у складі «Динамо» відправилися 13 гравців: воротарі – Костянтин Нікольський, Нестор Бабський; захисники –Роман Грищук (капітан), Ігор Кечеджи, Ігор Якубець; рухливі нападники – Костянтин Алєксєєв, Максим Осика, Михайло Лісовий, Антон Погосян, Владислав Панченяк, Віталій Степанюк; стовпи – Володимир Войтенко, Орест Джура. Тренери – Юрій Сидорович, Олексій Шведов.

Перший опонент «Динамо» на Alytus Cup мінський РЦОП – це фактично збірна клубів Білорусі. Тож молодим динамівцям протистояти значно старшим, а головне, більш досвідченим суперникам було не просто. Тим не менше, перший період пройшов у практично рівній боротьбі, найкращим свідченням чого є його рахунок – 1:1. Лік голам у дебюті гри відкрили білоруси, але доволі швидко Войтенко влучним кидком завершив зусилля партнерів по команді.

На жаль, в другому періоді, незважаючи на усі зусилля галичан, м’ячі закидали виключно білоруси, яким вдалося тричі довести свої атаки до взяття воріт. Тож на екваторі поєдинку на табло горіли цифри 4:1 на користь РЦОП. Розмова з тренерами упродовж великої перерви пішла на користь молодим львів’янам, які в третій і четвертій чвертях майже ні в чому не поступалися мінчанам. Втім, і повернути на сто відсотків інтригу в матчі нашим хлопцям не вдалося. Більше того, до фінальної сирени команда зі столиці Білорусі збільшила свою перевагу до чотирьох закинутих м’ячів – 9:5 (1:1, 3:0, 3:2, 2:2). У складі «Динамо» голи забили: Войтенко, Степанюк, Алєксєєв та Осика, який оформив «дубль». Фоли у складі «біло-синіх» заробили: по одному – Грищук і Погосян; по два – Осика і Войтенко.

В другому матчі першого туру зустрілися господарі турніру – литовський WPC Elektrenai Žaibas та польський LSTW Ocmer Lodz. Ігровий час сильнішого не виявив: нічия – 8:8. А в серії післяматчевих пенальті точнішими були гості – 5:4.

Саме з поляками грали динамівці у другому турі. Суперники добре знають один одного, адже неодноразово грали між собою на міжнародних турнірах. Зокрема, LSTW Ocmer Lodz майже щороку гостює у столиці Галичини, беручи участь у Lviv Open Cup. В усіх тих іграх динамівці впевнено брали гору. Фаворитами «біло-сині» були й у звітному протистоянні. Втім, стартова чверть поєдинку принесла несподіваний результат. Поляки відкрили рахунок уже на початку 2-ї хвилини гри. Втім, уже через 70 секунд влучний кидок Осики відновив статус-кво – 1:1. Але ватерполісти із Лодзі зуміли виграти першу восьмихвилинку, закинувши ще один м’яч – 2:1. Більше того, щойно почався другий період, як на табло загорілися цифри 3:1 на їхню користь.

Та як засвідчив подальший розвиток подій на водному майданчику, це було все, на що стало гравців LSTW Ocmer Lodz. Зокрема, ще до великої перерви львів’яни не лише ліквідували дефіцит у два закинутих м’ячі, а й самі на екваторі матчу вели у рахунку в два голи – 6:4. Ну а остаточно усе встало на свої місця у другій половині зустрічі, коли «Динамо» повністю переграло суперника перш за все завдяки значно кращій плавальній підготовці. Та й більш високий клас виконавської майстерності наших хлопців також дався взнаки. Ну а найкраще про перевагу динамівців у третьому і четвертому періодах свідчить рахунок цих двох восьмихвилинок – 7:1 та 6:1 на їхню користь відповідно. Тож фінальна сирена зафіксувала першу перемогу «Динамо» в Інтернаціональній Карпатській лізі – 19:6 (1:2, 5:2, 7:1, 6:1). Голи у складі «біло-синіх» забили: Алєксєєв (п’ять), Осика (три), Лісовий (два), Джура (два), Степанюк (два), Кечеджи (два), Грищук, Погосян, Войтенко. Фоли у складі «біло-синіх» заробили: Лісовий, Грищук, Погосян і Джура.

В іншому матчі другого туру грали господарі турніру – WPC Elektrenai Žaibas та РЦОП Мінск. Гра пройшла за помітної переваги гостей, які в підсумку здобули впевнену перемогу з рахунком 16:3 і достроково гарантували собі перше місце на Alytus Cup та лідерство у Інтернаціональній Карпатській лізі за підсумками першого туру. А дже за набраними очками їх наздогнати могло лише львівське «Динамо», однак навіть у цьому випадку мінчани залишалися б на першому місці через перемогу в особистій зустрічі.

У заключному турі першими на водному майданчику басейну Alytus Sports and Recreation Center (pool) зустрілися LSTW Ocmer Lodz та РЦОП Мінск. Незважаючи на уже здобуте «золото», сябри вийшли на гру з максимальним налаштуванням. І хоча поляки намагалися чинити гідний опір, вистачило їх тільки на два періоди. На екваторі матчу перевага білорусів була мінімальною – 7:6. Однак на більше у ватерполістів з Лодзі елементарно забракло сил. У третій чверті вони, щоправда, два голи забили, але в свої ворота пропустили аж дев’ять. Ще три «сухих» м’ячі РЦОП провів у заключному періоді, тож в підсумку третя поспіль перемога команди зі столиці Білорусі – 19:8.

На відміну від гри LSTW Ocmer Lodz (Польща) – РЦОП Mінск, у заключній зустрічі турніру WPC Elektrenai Žaibas – «Динамо» Львів, в якій фаворитом були гості, господарі зуміли дати суперникам серйозний бій.

Перший період відзначався нервозністю у діях обох команд, тож довший час рахунок залишався «сухим». І лише на 7-й хвилині Максим Осика відкрив лік голам у матчі. 1:0 на користь львів’ян – такий підсумок стартової чверті. У двох наступних періодах команди поперемінно виходили вперед, але перед заключною восьмихвилинкою динамівці продовжували вигравати з мінімальною перевагою – 5:4. І лише в першій половині четвертого періоду наша команда, закинувши три м’ячі поспіль, практично вирішила долю зустрічі на свою користь: на 29-й хвилині рахунок став 8:4 на користь «біло-синіх». Єдине, що вдалося литовцям у заключні хвилини, скоротити відставання до двох м’ячів. 9:7 на користь «Динамо» – саме такі цифри горіли на табло Alytus Sports and Recreation Center (pool), коли пролунала фінальна сирена.

Додамо, що м’ячі у складі «Динамо» закинули: Войтенко (три), Алєксєєв, Грищук, Джура, Осика, Погосян та Степанюк. Фоли у складі «біло-синіх» заробили: по три – Осика, Алєксєєв, Лісовий, Джура; два – Панченяк; по одному – Степанюк, Погосян.