Важкоатлет Богдан Гоза з рекордом Європи виграв чемпіонат України серед юніорів

У Чернігові завершився чемпіонат України з важкої атлетики 2021 року серед юніорів віком до 20 років та Всеукраїнський відкритий турнір на призи олімпійської чемпіонки Наталії Скакун. На рахунку важкоатлетів кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського загалом 15 медалей.

Нагадаємо, у перші дні змагань, як ми вже інформували, у змаганнях представниць прекрасної статі вагової категорії до 76 кг три нагороди виборола студентка другого курсу нашого вишу Ельвіра Борозна: «срібло» у ривку (76 кг) і два «золота» – у поштовху (100 кг) та в сумі двоєборства (176 кг). Медальний «хет-трик», причому «золотий», оформив і третьокурсник Володимир Галій, якому не було рівних і в ривку (119 кг), і в поштовху (148 кг), і в сумі двох вправ (267 кг).

Не менш вдалою у виконанні представників ЛДУФК вийшла і заключна частину чемпіонату. Справжньою окрасою змагань у Чернігові став виступ студента другого курсу Богдана Гози, який у ваговій категорії до 109 кг, що називається, декласував своїх суперників. А найкращим свідченням цього є той факт, що він не просто виграв золоту нагороду у сумі двоєборства, а випередив срібного призера на 102 кг!!! А шарму цьому неймовірному результату додає те, що для цього Богдану знадобилося загалом у двох вправах лише чотири спроби!

Зазначимо, що в ривку Гоза виграв «золото» з результатом 183 кг, що є новими рекордами України серед юніорів, молоді до 23 років і дорослих, а також перевершує юніорський рекорд Європи! Перше місце у поштовху він виграв, піднявши 211 кг, тим самим оновивши рекорди України серед юніорів та молоді до 23 років. А «золота» сума у двоєборстві – 394 кг – є новими рекордами України серед юніорів і молоді до 23 років та перевершує норматив майстра спорту міжнародного класу.

Три нагороди завоював і першокурсник Володимир Марчук. Юний богатир з Закарпаття, змагаючись у ваговій категорії до 96 кг, з результатом 314 кг став віце-чемпіоном України серед юніорів. Також у його медальному доробку «срібло» у ривку (141 кг) та «бронза» у поштовху (173 кг).

Тричі на п’єдестал пошани піднімався й студент третього курсу Орест Романів, який у ваговій категорії до 81 кг виборов «золото» у ривку (138 кг) та дві «бронзи» – у поштовху (160 кг) і в сумі двоєборства (298 кг).

Додамо, що другокурсник Юрій Гондзьо в цій самій ваговій категорії замкнув ТОП-5 у сумі двоєборства, а першокурсник Ігор Півторак фінішував сьомим у змаганнях вагової категорії до 89 кг.