Відеофакт: Лариса Барабаш-Темпл привітала Україну з Міжнародним Олімпійським днем

Відома діячка закордонного українства, колишня голова Світової комісії спорту до 2019 року, членкиня НОК України Лариса Барабаш-Темпл, яка зробила вагомий особистий внесок у міжнародне визнання та подальший розвиток національного олімпійського руху, всебічну підтримку підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських іграх, зміцнення зв’язків закордонних українців з Україною шляхом поширення олімпійських ідей та здорового способу життя, привітала НОК України на чолі з президентом організації Сергієм Бубкою та усіх українців з Міжнародним Олімпійським днем.

Лариса Темпл-Барабаш – одна із провідних діячок української діаспори США. Тривалий час очолювала Спортову комісію Світового Конгресу Українців (СКУ). Донька українських емігрантів із Галичини, народилася в австрійському Зеєфельді. Згодом батьки перебралися до канадського Торонто. Батько був за освітою інженером, заснував у Торонто фундацію «Прометей» Мирона Барабаша, став в Канаді успішним бізнесменом. Мама Лариси – професійний музикант, започаткувала український музичний фестиваль, який проводиться у Канаді понині, була причетна до видавництва енциклопедії української народної музики та чималої кількості книг творів українських композиторів. Батьки брали активну участь у житті української діаспори.

Дід пані Лариси по маминій лінії Михайло Кравців у 1941 році разом із Ярославом Стецьком проголошували незалежність України. Пізніше він був в’язнем нацистських концентраційних таборів. А татів батько мав за плечима не менше 20-ти років сибірських катівень. Усю їхню родину репресували. Потім дідо доживав віку в рідному Ходорові на Львівщині.

Лариса навчалася в Європі, у Швейцарії. Її чоловік Вільям – прямий нащадок третього президента США Томаса Джефферсона. Якось Аскольд Лозинський, запросивши Ларису вкотре виступити перед українською громадою Нью-Йорка, представив її так: «Є дві речі, які вам треба знати про Ларису. Її дідо – Михайло Кравців, її чоловік – прямий нащадок Томаса Джефферсона. Решта –не важливо».

Зараз Лариса Темпл-Барабаш мешкає на півдні Флориди. Разом з чоловіком Білом виховали двох дітей – Христину та Данила і тепер насолоджуються спілкуванням із онуками. Радіє, коли є нагода принести користь українській справі. Чимало зусиль зараз спрямовує на розвиток Музею українського спорту в Нью-Джерсі.

У березні 2013 року з ініціативи олімпійського активу Львівщини й за участю представників влади, депутатського корпусу, спортивної та наукової громадськості, представників ЗМІ в актовій залі Львівського державного університету фізичної культури відбулася урочиста церемонія вручення Ларисі Барабаш-Темпл Почесної відзнаки імені професора Івана Боберського.

Її називають «Добрим ангелом українських олімпійців». Усі учасники перших для нашої держави літніх Ігор 1996 року в Атланті згадують Ларису Барабаш-Темпл, яка на той час мешкала в Атланті, з надзвичайною теплотою. Це не дивно, адже пані Лариса ставилася до земляків-атлетів із виключною турботою, створила їм майже ідеальні, як на той час, умови для тренувань і проживання.