Відеофакт: Стрибун у висоту Вадим Кравчук з особистим рекордом переміг на турнірі в Німеччині

Магістрант факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Вадим Кравчук став переможцем традиційного міжнародного турніру зі стрибків у висоту, що відбувся у німецькому місті Вайнгайм. При цьому 23-річний спортсмен встановив особистий рекорд – подолав планку на висоті 224 см.

«Дякую Німеччині за перше місце. І за особистий рекорд 224 см. Це було дуже круто! Люди вміють підтримувати, коли я стрибав всі вставали та плескали у долоні – це додає енергії!», – написав Вадим Кравчук на своїй сторінці у Facebook.

Цікаво, що у дитинстві Вадим шукав себе у різних видах спорту – пробував себе у футболі та в боксі. Але, коли у десять років познайомився із легкою атлетикою, залишився там дотепер. Каже: «Я думаю, кожен стрибун у висоту знає це відчуття польоту. У нього неможливо не закохатися. Особливо, коли ти показуєш усе кращий і кращий результат».

Наставник Вадима, заслужений тренер України Валерій Лебедюк переконаний, що головні успіхи його учня ще попереду: «Наш вид спорту вимагає особливих психологічних рис. Це низький поріг страху або навіть відсутність страху. Якраз Вадим дуже смілива людина. Людина, яка бере відповідальність на себе. Він надзвичайно наполегливий та цілісний».

Коли український легкоатлет їхав на міжнародні старти в Німеччину, відчував, що зможе показати хороший результат. Мотивувала і висока конкуренція. Зокрема, від представників команди господарів та італійця Марко Фассінотті. Вадим каже: «Я хотів відзначити свою країну. В цей переломний час в житті України довести, що українці — це дуже сильна нація. І ми можемо перемагати за кордоном. Мені вдалося тактично і психологічно правильно скласти стрибки».

Точкою відліку на турнірі стала висота 205 см. А завершив Вадим виступи із показником 224 см. Переможець розповідає: «Я намагався брати висоту з першої спроби, мені це вдалося. І на найвищих показниках мені вдалося психологічно зламати суперників і виграти ці змагання».

Однак спортсмен сподівався на ще кращий результат. Усього 4 см йому забракло до нормативу майстра спорту міжнародного класу. Легкоатлет зазначає: «Насамперед, в Україні набагато нижчий рівень підготовки і забезпечення. Але нам навіть у тих умовах, що є, вдається перемагати. Але, щоб рухатись далі, думаю, треба збільшувати можливості». Стрибун каже: окриляли глядачі, які вставали і аплодували під час кожної його спроби. І додає: «Для європейських уболівальників спортсмен – людина з іншої планети. Вони вміють відзначати працю, яку спортсмени вкладають. Вміють підтримувати».

Зараз Вадим готується до зимового чемпіонату України. Далі його чекає насичений весняно-літній календар олімпійського року. Адже атлет має амбіції на перепустку в Токіо-2020. Водночас Вадим організовує на Волині, звідки він родом, легкоатлетичні турніри. Та надихає своїм прикладом. Адже його молодший брат теж хоче пов’язати життя зі стрибками.

ВІДЕО ТУТ!