Віктор Дідух – срібний призер Паралімпіади-2020 з настільного тенісу

У Токіо, де тривають XVІ літні Паралімпійські ігри-2020, сьогодні, 30-го серпня, завершилися особисті змагання з настільного тенісу. У турнірі чоловіків (клас вісім) срібну медаль здобув випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Віктор Дідух. У фінальному протистоянні за чемпіонський титул 34-річний львів’янин в чотирьох сетах поступився китайцю Чжао Шуай, який у такий спосіб виграв своє третє поспіль паралімпійське «золото» в одиночному розряді.

Чоловічий фінал в одиночному розряді у Токіо між українцем Віктором Дідухом та китайцем Чжао Шуай відбувся сьогодні рано вранці за київським часом. Перший сет видався затяжним – на більше-менше його з рахунком 17:15 виграв представник Піднебесної. Друга партія також залишилася за китайцем – 11:7.

Для перемоги в фіналі Чжао Шуай залишалося виграти ще один сет. Однак Віктор Дідух не мав наміру, як то кажуть, достроково викидати білий прапор. У третьому сеті його перевага над суперником була достатньо помітною, а найкраще про це свідчить його остаточний рахунок – 11:6 на користь українця.

Близьким був Віктор до перемоги і в четвертій партії, доля якої, як і першої, вирішувалася на більше-менше. На жаль, й цього разу фортуна посміхнуся китайцю, який виграв сет – 12:10, а з ним і матч з рахунком 3-1. Зазначимо, що для Чжао Шуай це третя золота медаль Паралімпійських ігор в одиночному розряді – раніше він також вигравав Ігри в Лондоні-2012 року та Ріо-де-Жанейро-2016.

Нагадаємо, на шляху до особистого «срібла» Токіо-2020 володар командного «золото» Ігор-2016 Віктор Дідух здобув чотири перемоги. На попередньому етапі у групі «А» він спочатку здобув непросту перемогу у п’яти сетах (3-2) над нігерійцем Віктором Фарінлоє, а в другому поєдинку з рахунком 3-0 обіграв британця Біллі Шілтона. Тож згрупи до раунду плей-оф галичанин вийшов з першого місця.

У чвертьфіналі Віктор переміг ще одного представника Великої Британії Аарона Маккібіна. Зазначимо, що матч проти бронзового призера попередніх двох Паралімпіад (Лондон-2012 і Ріо-де-Жанейро-2016) розпочався для українця невдало – він програв перший сет з рахунком 8:11. Проте далі Віктор заволодів ініціативою і переміг в
наступних трьох сетах (11:8, 11:5, 13:11) та 3-1 в матчі загалом.

У півфіналі Дідух здобув дуже важку перемогу над китайцем Пен Вейнань у п’яти сетах з рахунком 3-2. Наш тенісист вирвав перші два сети з рахунком 12:10, поступаючись по ходу першого 8:10 і другого – 9:10. Третя і четверта партії були за китайцем – 11:8 та 11:7 відповідно. І доля путівки до фіналу вирішувалась у п’ятій партії, яку блискуче провів Віктор Дідух – рахунок 11:3 на його користь якнайкраще характеризує хід розвитку подій.

Тепер на Віктора Дідуха у Токіо чекає командний турнір, де він завтра, 31-го серпня, разом з бронзовим призером особистих змагань Максимом Ніколенком гратиме у складі збірної України.

Додамо, що в одиночному розряді жінок перемогу здобула українка Марина Литовченко. У вирішальному поєдинку за «золото» харків’янка розгромила росіянку Маляк Алієву з рахунком 3-0 (11:6, 11:4, 11:3).