Віктор Дідух зіграє у фіналі турніру з настільного тенісу Паралімпіади-2020

Випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Віктор Дідух напередодні, 28-го серпня, пробився у фінал змагань з настільного тенісу в одиночному розряді чоловіків на XVІ літніх Паралімпійських іграх-2020, що тривають у Токіо. Його суперником у завтрашньому поєдинку за «золото» буде китаєць Чжао Шуай. Змагалися вчора у столиці Японії й двоє інших представників нашого вишу – Андрій Демчук (фехтування на візках) та Сергій Атаманенко (стрільба з лука).

Як ми уже повідомляли, паралімпійський чемпіон Ріо-де-Жанейро-2016 з настільного тенісу в командних змаганнях Віктор Дідух виступи на своїй другій у кар’єрі Паралімпіаді в Токіо-2020 розпочав з двох перемог на груповому етапу особистої першості. У групі «А» 34-річний львів’янин спочатку здобув непросту перемогу у п’яти сетах (3:2) над нігерійцем Віктором Фарінлоє, а в другому поєдинку з рахунком 3:0 обіграв британця Біллі Шілтона. Тож згрупи до раунду плей-оф він вийшов з першого місця.

В ніч проти суботи, 28-го серпня, за київським часом Віктор Дідух у чотирьох сетах з рахунком 3:1 переміг в чвертьфіналі ще одного представника Великої Британії Аарона Маккібіна. Зазначимо, що матч проти бронзового призера попередніх двох Паралімпіад (Лондон-2012 і Ріо-де-Жанейро-2016) розпочався для українця невдало – він програв перший сет з рахунком 8:11. Проте далі Віктор заволодів ініціативою і переміг в наступних трьох сетах (11:8, 11:5, 13:11) та в матчі загалом.

У півфіналі Дідух здобув дуже важку перемогу над китайцем Пен Вейнань у п’яти сетах з рахунком 3:2. Наш тенісист вирвав перші два сети з рахунком 12:10, поступаючись по ходу першого 8:10 і другого – 9:10. Третя і четверта партії були за китайцем – 11:8 та 11:7 відповідно. І доля путівки до фіналу вирішувалась у п’ятій партії, яку блискуче провів Віктор Дідух – рахунок 11:3 на його користь якнайкраще характеризує хід розвитку подій.

Тепер на Віктора Дідуха чекає поєдинок за золоту медаль Паралімпіади-2020. У фіналі наш земляк в понеділок, 30-го серпня, зустрінеться з ще одним китайцем Чжао Шуай, який у другому півфіналі в чотирьох сетах переміг іншого українця Максима Ніколенка – 3:1.

Також вчора, 28-го серпня, в Токіо виступали ще два представники нашого Університету. Фехтувальники на візках Андрій Демчук (на фото нижче), який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах ЛДУФК, посів сьоме місце в індивідуальному турнірі рапіристів. На груповому етапі він посів у своєму квінтеті третє місце і вийшов у раунд плей-оф. В 1/8 фіналу Андрій впевнено, з рахунком 15:10 переміг поляка Даріуша Пендера. Однак у чвертьфіналі не знайшов аргументів в очному протистоянні з китайцем Сун Гангом – поразка з рахунком 5:15.

Нагадаємо, раніше Андрій Демчук у Токіо двічі зупинявся за крок до «бронзи» – посів четверті місця в особистому турнірі шаблістів та в командній першості шпажистів. Додамо, що в столиці Японії чемпіон Паралімпіади-2016 в індивідуальній шаблі ще виступить у командному турнірі рапіристів, що відбудеться сьогодні, 29-го серпня.

Невдало напередодні виступив магістрант нашого Університету Сергій Атаманенко, який завершив боротьбу в особистій першості чоловіків у стрільбі з лука. Срібний призер Паралімпійських ігор-2000 у Сіднеї та чинний рекордсмен світув 1/16 фіналу за додатковими показниками (139:139) поступився Мурату Турану з Туреччини.