Випускниця ЛДУФК Христина Філевич зіграла за збірну України на Євро-2019

В угорському Дебрецені завершився чемпіонат Європи з баскетболу 3х3. Національна жіноча збірна України, кольори якої захищає випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Христина Філевич (на фото), у чвертьфіналі лише у овертаймі поступилася майбутнім бронзовим призеркам Євро-2019 латвійкам – 14:16.

Старт гри залишився за нашими суперницями (4:0). Тайм-аут українок і результативність Ганни Зарицької-Рульової у трисекундній зоні допомогли українкам зрівняти рахунок – 10:10. Також українки зусиллями Ганни Ольховик та Христини Філевич зуміли у цій грі реалізувати аж 4 триочкових. У вирішальні хвилини матчу Ганна Ольховик реалізувала штрафні кидки й зрівняла рахунок (14:14). У овертаймі наші баскетболістки спробували завершили гру влучним дальнім кидком, але усі три спроби були хибними. Натомість суперник двічі реалізував проходи під кільце й здобув путівку у півфінал, а згодом й виборов бронзу.

Чемпіонат Європи 3х3. Жінки. 1/4 фіналу

Україна – Латвія – 14:16
(Ольховик (6), Філевич (4), Зарицька-Рульова (3), Спітковська (1)

На груповому етапі ЧЄ-2019 збірна України спочатку обіграла Данію (19:9). Ганна Ольховик відкрила рахунок своїм дальнім пострілом вже за декілька секунд після початку стартового матчу в Дебрецені. Збірна Данії відповіла своїм влучанням, проте українки дуже швидко захопили перевагу і впевнено довела зустріч до розгромної перемоги.

Чемпіонат Європи 3х3. Жінки. Груповий етап

Україна – Данія – 19:9
(Ольховик (9), Зарицька-Рульова (7), Філевич (2), Спітковська (1).

А от наступну гру українки програли, що не завадило їм вийти у плей-оф з першого місця. У матчі з Нідерландами команда Володимира Холопова першою відкрила рахунок – добре попрацювала під щитом Ганна Зарицька-Рульова, після цього ще бал заробила Спітковська. Суперниці швидко два очки відквитали. Надалі впродовж більшої частини матчу на паркеті точилася силова боротьба з мінімальною результативністю від обох команд. Проте за 2 хвилини до завершення гри команда Нідерландів все ж зуміла організувати ривок та вийти вперед на 5 балів. Але з цим не згодна була Христина Філевич, яка влучила на останній хвилині три поспіль кидки та скоротила відставання до двох очок. За секунду до кінця основного часу саме Філевич реалізувала два штрафних і перевела гру в додатковий час, де вдача посміхнулася збірній Нідерландів.

Україна – Нідерланди – 13:14
(Ольховик (3), Зарицька (3), Філевич (6), Спітковська (1).

Золото чемпіонату Європи в жінок виборола збірна Франції, яка у фіналі в овертаймі обіграла іспанок – 14:12. У бронзовому матчі збірна Латвії перемогла Нідерланди – 17:13.

У чоловіків титул чемпіона Європи повернула собі збірна Сербії. Команда, у складі якої є 3 гравці світового рейтингу, не мала права поступатися у фіналі французам. Стартова перевага сербів у 5 очок дозволяла їм впевнено почуватися до самого завершення поєдинку. Проте французи спочатку змогли налагодити гру у захисті, а згодом кількома приголомшливими дальніми скоротили відставання до мінімуму – 18:19. Саме у цей драматичний момент трапився сьомий фол французів і Душан Булут холоднокровно реалізував 2 штрафних (21:18) і тим самим повернув європейське чемпіонство до Сербії. У поєдинку за бронзу збірна Литви ефектно перемогла іспанців – 21:18.

Чоловіча збірна України, як і жіноча, програла у чвертьфіналі, як з’ясувалося згодом, майбутнім чемпіонам Європи сербам – 11:21.