Вивчення і популяризація імені Івана Боберського у Києві

Упродовж 11–15 листопада у Києві кандидат історичних наук, доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова, окрім опрацювання архівних фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Центрального державного історичного архіву у Києві, провів ряд зустрічей з науковцями та архівістами, на яких обговорили актуальні питання з історії українського тіловиховання. За цей час в архівосховищах було віднайдено та скопійовано чимало незнаних досі документів з життя і діяльності Патрона нашого вишу Івана Боберського та історії фізичного виховання і спорту на українських землях першої половини ХХ ст.

Андрій Сова та директор Центрального державного архіву
зарубіжної україніки Ірина Миколаївна Мага

Особливо теплими та результативними були зустрічі з працівниками Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ). До бібліотеки цієї установи було передано книгу «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», поштівки та листівки з історії українського тіловиховання, а також проведено науковий семінар. На останньому було проговорено чимало питань, а також домовлено про подальшу співпрацю. Невдовзі ЦДАЗУ представить виставковий проект «Де сила, там воля витає», приурочений 125-річчю українського сокільства (консультант Андрій Сова).

Андрій Сова, начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Галина Горбунова, головний спеціаліст відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Людмила Карпека

Отож вивчаймо національну історію фізичного виховання і спорту, залучаючи невідомі документи з українських та зарубіжних архівів!

 

Андрій Козира 
Фотографії з архіву Андрія Сови 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ