Волейболісти «Булави» дали бій усім суперникам по «Фіналу чотирьох»

У Тлумачі Івано-Франківської області завершився перший з двох турів «Фіналу чотирьох» чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги сезону-2019/2020. Львівська «Булава», за яку виступає чимало випускників і студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головний тренер Юрій Мальчицький вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу, хоча й програла усі три матчі, але в кожному з них дала бій своєму опонентові.

Перш за все варто зазначити, що «Булава» завдяки двом технічним перемогам через неявку суперників на останній тур першого етапу чемпіонату, доволі несподівано пробилася до «Фіналу чотирьох», що вже є неабияким досягненням виключно аматорського колективу. Отримавши шанс поборотися за один із комплектів нагород Вищої ліги, підопічні Юрія Мальчицького спробували ним скористатися.

І вже у першій грі із переможцем першої частини чемпіонату та головним фаворитом «Фіналу чотирьох» тернопільським клубом «ДСО-ТНЕУ» волейболісти «Булави» виклалися на повну й були дуже близькими до перемоги. Програвши перший сет з рахунком 19:25, львів’яни не знітилися, а навпаки почали грати більш розкуто, чим неабияк змушували суперника нервувати й помилятися. Відтак, два наступні сети саме за «Булавою» – 28:26 і 25:22.

До загального успіху залишався лише один крок. Але зробити його підопічним Юрія Мальчицького не вдалося. 25:19 у четвертому сеті і 15:13 на тай-брейку за тернополянами і загальна перемога в зустрічі у п’яти сетах також за ними – 3:2. Водночас, перше зароблене у складній боротьбі очко у доробку «Булави».

У іншому матчі першого ігрового дня господарі майданчику волейболісти СК «Прибилів» поступилися ВСК «МХП-Вінниця» також з рахунком 2:3 (25:22, 25:21, 23:25, 21:25, 11:15).

Наступного ігрового дня саме гравці з Вінниці були суперниками нашої «Булави». На моральному піднесенні після вистражданої напередодні перемоги у господарів, гравці ВСК «МХП-Вінниця» на куражі виграли два сети і у львів’ян – 26:24 і 25:18. Цікаво, що в першій партії «Булава» вигравала 24:20 і примудрилася програти її – 24:26. Такий ляп негативно позначився на діях волейболістів «Булави» і в наступному сеті. Але до честі команди, вона витримала цей удар і заслужено виграла третій сет – 25:18. Але на кінцівку четвертої партії сил уже забракло – 21:25, і загальний успіх був на боці ВСК «МХП-Вінниця» – 3:1. В іншому матчі другого ігрового дня головний фаворит «Фіналу чотирьох» «ДСО-ТНЕУ» мінімально обіграв СК «Прибилів» – 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:16, 15:13).

Заключного ігрового дня господарі туру волейболісти СК «Прибилів» зустрілися із «Булавою», й на відміну від перших двох днів, програли стартовий сет – 17:25. Але, на жаль, для львів’ян цей локальний успіх так і залишився єдиним. Важливий у психологічному плані, загалом рівний другий сет, на більше-менше залишився за господарями – 26:24, які згодом виграли й два наступних – 25:22 і 25:16.

Інша зустріч між «ДСО-ТНЕУ» і ВСК «МХП-Вінниця» доволі несподівано завершилася з рахунком 3:0 (28:26, 25:17, 26:24) на користь останніх, які й захопили лідерство після стартового туру «Фіналу чотирьох» – 3 перемоги і 9 очок, «ДСО-ТНЕУ» – 2 перемоги і 7 очок, СК «Прибилів» – 1 перемога і 7 очок, «Булава» – без перемог і 1 очко.

Відтак, остаточний розподіл місць на п’єдесталі пошани продовжує залишатися великою загадкою перед заключним туром у Тернополі, який відбудеться наприкінці поточного тижня – з 3-го по 5-е липня.