Волейболісти «Булави» фінішували четвертими у Вищій лізі

У Тернополі відбулися заключні матчі другого, вирішального туру «Фіналу чотирьох» чемпіонату України з волейболу сезону-2019/2020 серед чоловічих команд Вищої ліги. Львівська «Булава», за яку виступає чимало випускників і студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головний тренер Юрій Мальчицький вищу освіту також здобув у стінах нашого вищого навчального закладу, як і в першому турі у Тлумачі, програла усі три поєдинки й не змогла зачепитися за призове, третє, місце й фінішувала четвертою, що також є неабияким успіхом цього виключно аматорського колективу, де гравці або навчаються, або працюють, а у волейбол грають, бо його дуже люблять.

Щодо самих матчів туру в Тернополі, то спершу підопічні Юрія Мальчицького зустрілися із на той момент лідером фінальної четвірки волейболістами ВСК «МХП-Вінниця» й виграли перший сет – 25:22. Приблизно рівними вийшли й два наступні, але в кінцівках кожного з них влучнішими були гравці з Тростянця – 25:20 і 25:21. Вочевидь, ці локальні невдачі цілком надломили львів’ян і вони програли й третій сет (18:25) та зустріч загалом – 1:3. У іншій грі першого змагального дня господарі, волейболісти тернопільського клубу «ДСО-ТНЕУ» у трьох партіях поступилися СК «Прибилів» – 0:3.

Відчувши смак перемоги, наступного дня гравці СК «Прибилів» виграли три партії у «Булави» – 3:0 (25:18, 26:24, 25:16). Як бачимо з рахунків, ключовою й визначальною стала друга партія, у якій жоден із суперників не хотів поступатися. У іншій грі дня «ДСО-ТНЕУ» «зупинив» здавалося б непереможний ВСК «МХП-Вінниця» (3:0) й відкрив шлях до тріумфу гравцям СК «Прибилів», чим вони вміло скористалися, обігравши в заключному поєдинку свого безпосереднього конкурента «МХП-Вінниця» – 3:2. А «Булава» остаточно втратила шанс позмагатися за «бронзу», тому гостинно поступилася господарям туру тернополянам – 0:3 (14:25, 18:25, 23:25).

Отож, чемпіоном Вищої ліги й володарем перепустки до Суперліги України став новачок дивізіону СК «Прибилів» (15 очок), срібним призером – ВСК «МХП-Вінниця» (13), бронзовим – «ДСО-ТНЕУ» (13). Четвертою фінішувала львівська «Булава» (1 очко). А ВСК «МХП-Вінниця» ще має шанс зіграти наступного сезону у Суперлізі. Для цього у серії перехідних матчів йому необхідно здолати аутсайдера елітного дивізіону «Новатор» з Хмельницького. Перші дві гри відбудуться у Хмельницькому найближчого вікенду.

ЛАУРЕАТИ СЕЗОНУ-2019/2020 ПО АМПЛУА:

Найкращий зв’язуючий
Віктор Положевець (СК «Прибилів»)

Найкращий діагональний
Данило Уривкін (ВСК «МХП-Вінниця»)

Кращі догравальники:
Володимир Мірчев («ДСО-ТНЕУ»)
і Назарій Станько («Булава»)

Кращі центральні блокуючі:
Богдан Мазенко («ДСО-ТНЕУ»)
і Костянтин Жилінський (СК «Прибилів»)

Найкращий ліберо