Володимир Костевич – володар «срібла» чемпіонату Польщі у складі «Леха»

Випускник факультету післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Володимир Костевич (по центру на фото внизу) у складі футбольного клубу «Лех» з Познані став срібним призером чемпіонату Польщі сезону-2019/2020 серед команд тамтешньої Екстракляси.

94-й за ліком національний чемпіонат Польщі, у якому за титул, медалі й путівки в єврокубки вели боротьбу 16 клубів, через тривалий карантин на коронавірус став найдовшим в історії турніру – тривав рівно рік. Чемпіоном Польщі став головний фаворит – варшавська «Легія», яка у 37-ми матчах набрала 69 очок. Познанський «Лех» відстав від переможця на три пункти. Цікаво, що в обох команд абсолютно однакові показники забитих і пропущених м’ячів – 70 та 35 відповідно. Тобто на гол суперника і варшав’яни, і познанці відповідали двома... Трійку призерів доповнив «Пяст» з Глівіце, який на п’ять залікових балів випередив гданьску «Лехію» – 61 і 56 очок відповідно. Таким чином у новому євросезоні-2020/2021 польський футбол у Лізі чемпіонів представлятиме «Легія», а в Лізі Європи зіграють «Лех» і «Пяст». Зазначимо, що усі три команди розпочнуть свій шлях з першого раунду кваліфікації. Додамо, що Екстраклясу залишили краківська «Вісла» та ЛКС із Лодзі.

Цікаво, що «Лех» перед карантином, набравши у 19-ти іграх 30 очок, займав у турнірній таблиці лише шосте місце. Попереду були «Легія» (38 очок), «Погонь» зі Щецина (35), вроцлавський «Шльонск» (34), «Краковія» з Кракова (33) та «Пяст» з Глівіце (31). Та непередбачена пауза у чемпіонаті однозначно пішла команді випускника нашого Університету Володимира Костевича на користь. «Лех» дуже добре, найкраще серед усіх учасників турніру, відіграв посткарантинну частину сезону і піднявся у підсумку на «срібний» її щабель. А на думку фахівців, якби попереду ще було принаймні два–три тури, то цілком ймовірно, що «золото» могло б дістатися й команді з Познані. Втім, це, нехай і приємне для Костевича та його партнерів по клубу, лише припущення...

Відзначимо, що 27-річний вихованець Академії футболу львівських «Карпат» Володимир Костевич зробив суттєвий внесок у «срібний» успіх своєї команди. Упродовж чемпіонату Екстракляси сезону-2019/2020, виходячи зазвичай на позиції лівого захисника, він зіграв за «Лех» 27 матчів, у яких хоча й безпосередньо не забивав голів, але завжди діяв надійно в обороні й дуже активно підключався до атак, ставши автором низки асистів. А загалом за чотири сезони у Польщі Володя в тамтешньому чемпіонаті зіграв за головну команду «Леха» рівно сотню матчів (один поєдинок він провів у сезоні-2019/2020 за «Лех-2» в Дивізіоні 2), у яких забив один гол і отримав дев’ять жовтих карток. При цьому червоне світло перед ним арбітри не запалювали жодного разу.

Нагадаємо, до «Леха» Володимир Костевич перебрався в зимову перерву сезону-2016/2017 з львівських «Карпат». У головній команді свого першого професійного клубу в кар’єрі він дебютував у сезоні-2011/2012, а загалом в українській Прем’єр-лізі за «зелено-білих» зіграв 85 матчів, у яких забив чотири голи та отримав 14 «гірчичників». Знову ж таки, як і у польській Екстраклясі, в українському чемпіонаті він жодного разу не залишав свою команду у чисельній меншості.

Додамо, що двічі, у 2013 та 2015 роках, Володимир Костевич ставав володарем «Зірки «Карпат» (нагорода найкращому футболістові клубу за версією вболівальників), а в 2013 і 2014 роках зіграв 7 матчів у складі молодіжної збірної України U-21.