Володимир Шаран – кращий футбольний тренер України 2018 року

Всеукраїнське об’єднання футбольних тренерів підвело підсумки 2018 футбольного року. Кращим фахівцем визнали випускника Львівського державного тоді ще інституту, а нині університету фізичної культури Володимира Шарана. «Олександрія», яку уже не перший рік очолює 47-річний фахівець, завершила осінню частину чемпіонату Прем’єр-ліги поточного сезону-2018/2019 на третьому місці в турнірній таблиці і реально, вперше в історії клубу, претендує на медалі.

На перше місце, окрім Володимира Шарана, претендували також португальський коуч донецького «Шахтаря» Паулу Фонсека, білоруський наставник київського «Динамо» Олександр Хацкевич та вітчизняні фахівці Юрій Бакалов і Юрій Вернидуб, які очолюють ФК «Львів» та луганську «Зорю» відповідно.

Але найкращим із середнім показником 4,38 бала за підсумками 18-ти турів виявився саме головний тренер «чорно-жовто-зелених». Серед досягнень Володимира Богдановича:

• «Олександрія» зимує третьою з невеликим відставанням від лідера;
• команда зуміла пережити непростий рік, у минулому сезоні не потрапивши на другий етап в шістку найкращих;
• за підсумками календарного 2018 року (завершення минулого сезону і перша частина поточного) «Олександрія» йде третьою після грандів у списку найкращих команд України;
• чотири рази по ходу сезону-2018/2019 Володимир Шаран визнавався найкращим в Прем’єр-лізі за підсумками туру за версією Всеукраїнського об’єднання футбольних тренерів.

Приємно, що інший випускник нашого Університету, колишній гравець львівських «Карпат», а нині керманич волочиського «Агробізнесу» Андрій Донець визнаний найкращим тренером Другої ліги чемпіонату України. Його команда влітку цього року виграла суперфінал та золоті медалі Другої ліги, отримавши тим самим право підвищитися в класі. Серед досягнень Андрія Анатолійовича:

• «Агробізнес» у дебютному сезоні на професіональному рівні здобув звання абсолютного чемпіона Другої ліги;
• історичне, другий рік поспіль, чемпіонство на різних рівнях (після золотих медалей чемпіонату Асоціації аматорського футболу України у сезоні-2016/2017);
• 87,36% набраних очок від можливих у сезоні-2017/2018 Другої ліги.
• по ходу сезону-2017/2018 Андрій Донець тричі визнавався найкращим у Другій лізі за підсумками туру за версією Всеукраїнського об’єднання футбольних тренерів.

Додамо, що третє місце серед тренерів Другої ліги посів наставник івано-франківського «Прикарпаття» Володимир Ковалюк, який фахову вищу освіту отримав також будучи студентом кафедри футболу Львівського державного тоді ще інституту, а нині університету фізичної культури.