Христина Філевич – бронзовий призер етапу Світової серії в Дебрецені

В угорському Дебрецені завершився черговий етап Світової серії – 2019 з баскетболу 3х3 серед жіночих команд, на якому українська збірна стала бронзовим призером. Спортивну честь «синьо-жовтого» прапора в Угорщині захищали Анна Ольховик, Євгенія Спітковська, Ганна Зарицька-Рульова та випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Христина Філевич (на фото – крайня зліва).

На груповому етапі, матчі якого тривали упродовж першого ігрового дня, суперницями українок були збірні Білорусії, Іспанії та Італії. Переможець квартету автоматично виходив у півфінал турніру, а друга та третя команди – у чвертьфінальний раунд.

Підопічні Володимира Холопова у першій грі поступились іспанкам з рахунком 15:17, а у другому матчі доволі впевнено розібрались з білорусками, вигравши з перевагою у шість очок – 19:13. Третій матч, проти італійок, «синьо-жовті» також програли – 18:21.

Таким чином, вигравши один з трьох матчів у групі, українки у «закрутці» за додатковими показниками випередили збірні Білорусі та Італії, у яких також було по одній перемозі. Іспанки виграли групу з трьома перемогами в активі.

У другий ігровий день проходили поєдинки плей-оф. У чвертьфіналі турніру збірна України протистояла команді Швейцарії, яка в своїй групі посіла третє місце. Збірна Країни годинників швидко відкрила рахунок у матчі, проте вже в наступній атаці снайпер нашої збірної Анна Ольховик закинула першу дальню спробу та вивела вперед українську збірну. Надалі декілька хвилин на паркеті точилась рівна та жорстка боротьба, але вже в середині гри наші дівчата дали зрозуміли своїм суперницям, що наміри у них надзвичайно серйозні. 15:5 на користь українок – такий рахунок був на табло біля корту за підсумками половини гри.

Надалі наші співвітчизниці дещо збавили оберти і дали шанс на інтригу в матчі, коли збірна Швейцарії підібралась на відстань п’яти пунктів за дві хвилини до завершення гри, проте, чергова дальня спроба Ольховик інтригу дуже швидко поховала. А закінчила матч на мажорній ноті Зарицька-Рульова, яка закинула двоочковий кидок практично із сиреною. 21:12 – впевнена перемога нашої збірної.

У півфіналі на наших дівчат чекало протистояння з француженками. «Трикольорові» розпочала грати жорстко з перших секунд матчу і одразу ж закинули чотири швидких бали, на які наші дівчата відповіді не знайшли. А перші бали для нашої команди в матчі принесла випускниця нашого Університету Христина Філевич, яка влучила з лінії штрафних лише на п’ятій хвилині гри за рахунку 0:7. Після цього вона ж влучила дальній кидок та, здавалося, дещо повернула інтригу до матчу, але, на жаль, Франція продовжувала нарощувати власну перевагу.

Ефектним моментом в кінці матчу відзначилася все та ж Філевич, яка за декілька секунд до завершення гри реалізувала дальню спробу з відхиленням, чим заслужила овації місцевих вболівальників. Однак підсумковий рахунок для українок був негативним – 6:14. Зазначимо, що в цій грі з шести пунктів українок п’ять в активі саме Христини Філевич.

Тож за підсумками угорського етапу Світової ліги збірна України стала бронзовим призером. Однак на перепочинок часу немає – уже в неділю, в перший календарний день осені, наші дівчата у тому таки Дебрецені зіграють два матчі групового етапу чемпіонату Європи-2019. О 18:20 підопічні Володимира Холопова поміряються силами зі збірної Данії, а в 21:20 – з командою Нідерландів. У чвертьфінал чемпіонату Європи вийдуть дві з трьох кращих команд групи.