Христина Філевич зіграє за збірну України у стартових матчах відбору на Євробаскет-2021

Національна жіноча збірна України з баскетболу на цьому тижні зіграє два стартові матчі відбірного турніру на чемпіонат Європи 2021 року. Головний тренер «синьо-жовтих» Срджана Радуловіча до складу команди запросила й випускницю кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Христину Філевич (на фото – №7).

Тренери жіночої збірної України з баскетболу оголосили склад на стартові ігри відбору на чемпіонат Європи-2019, що відбудуться завтра і в неділю, 14-го і 17-го листопада відповідно – проти національних команд Бельгії і Португалії.

Зауважимо, що одразу шість нових баскетболісток з'явилося у складі збірної України у порівнянні із поєдинками жіночого Євробаскету-2019. Останній свій офіційний матч жіноча збірна України зіграла з командою Великобританії в рамках фінального етапу цьогорічного чемпіонату Європи у столиці Латвії Ризі на початку липня і ось тепер завтра, 14-го листопада, уже колишній асистент, а нині головний тренер збірної Срджан Радуловіч виведе команду на перший матч відбору на Євробаскету-2021.

У стартовій заявці на гру, що відбудеться у бельгійському Шарлєруа, будуть Аліна Ягупова («Фенербахче», Туречина), Людмила Науменко (без клубу), Ольга Яцковець («Ружомберок», Словаччина), Віта Горобець («Печ», Угорщина), Міріам Уро-Ніле («О-де-Сен Баскет», Франція), Вероніка Любинець (БК «Київ-Баскет», Україна), Єлизавета Мітіна («Інтерхім-СДЮСШОР» Одеса), Юлія Мусієнко («Інтерхім-СДЮСШОР» Одеса), Владислава Волошина (БК «Київ-Баскет»), Вікторія Кондусь (БК «Київ-Баскет»), Христина Філевич (БК «Київ-Баскет»), Ольга Сівакова («Динамо» Київ).

Цей же склад команди має залишитися і на матч Україна – Португалія, що відбудеться у неділю, 17-го листопада, на паркеті харківського палацу спорту «Локомотив». Зазначимо, що вперше у своїй історії жіноча баскетбольна збірна України буде грати у Харкові.

Додамо, що окрім бельгійок та португалок, серед суперниць українок й збірна Фінляндії. А наступні матчі кваліфікації відбудуться за рік, у листопаді 2020 року та у січні – лютому 2021 року.

Згідно з Регламентом, у фінальний турнір чемпіонату Європи-2021 вийдуть дев'ять переможців груп та п'ять кращих команд серед тих, що фінішують другими. Оскільки в деяких групах грають по три команди, то при визначенні кращих команд серед других місць результати матчів проти четвертих команд у групах не враховуватимуться.