«Залізна бартка» повертаться! (Фото)

На День Незалежності цього року у селі Липівка Рогатинського району Івано-Франківської області відбувся унікальний Всеукраїнський фестиваль традиційних українських бойових мистецтв «Залізна бартка – 2018». Його організатор – випускник Львівського державного університету фізичної культури Роман Яськів, який є майстром застосування бартки, як споконвічної української бойової зброї.

Відомо, що з прадавніх часів бойова сокира вважалася символом військової звитяги і сакральною ознакою належності до найвищого рівня бойового мистецтва. В Україні ця традиція зберігалася (і зберігається) впродовж багатьох віків. Традиція не вмирає і завдяки наполегливій праці майстра Романа Яськіва, вона поступово відроджується.

Фестиваль у Липівці засвідчив не тільки відновлення українського бойового мистецтва «Хорс», але і майже забутої традиції, колись дуже розповсюдженої, коли громади навколишніх сіл готували і проводили подібні заходи, до яких залучалися і молодь, і діти, і дорослі. Зразок такого заходу і продемонстрував фестиваль «Залізна бартка – 2018».

Безліч змагань, майстер класи із гончарства і ковальського мистецтва, виставка зброї, співи, вечірня ватра, залишили незабутні враження для всіх присутніх, а всі присутні і були учасниками фестивалю. Дуже приємно, що учасниками цього фестивалю стали і співробітники Львівського державного університету фізичної культури – Андрій Сова та Дмитро Білий, які презентували на Фестивалі книгу про Івана Боберського.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ