Західне дербі: «Рух» VS «Агробізнес» – Іван Федик VS Олександр Чижевський (Відео)

У перенесеному матчі 20-го туру чемпіонату України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Першої ліги львівський «Рух» сьогодні, 7-го липня, приймає «Агробізнес» із Волочиська. Гра на стадіоні імені Богдана Маркевича у Винниках стартує о 17:00. Західне дербі цікаве тим, що по-перше, головними тренерами обох команд є випускники кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Іван Федик та Олександр Чижевський відповідно, а по-друге, саме «Рух» і «Агробізнес», які наразі займають шостий та третій рядки турнірної таблиці, є лідерами першості за втраченими очками. Матч пройде без глядачів. Пряма трансляція поєдинку – на клубному ютуб-каналі «жовто-чорних» RUH TV.

Гості в разі перемоги наберуть 46 очок і одноосібно очолять турнірну таблицю. Якщо ж виграють господарі, то їм, аби піднятися на перше місце, необхідно буде обіграти ще й одного з аутсайдерів, запорізький «Металург» в іншому, так само перенесеному домашньому матчі, який мав відбутися минулої суботи, як і сьогоднішній, на полі стадіону імені Богдана Маркевича у Винниках.

Нагадаємо, «Рух» та «Агробізнес» мали зустрітись ще у березні, але корективи у календар змагань Першої ліги вніс карантин. Згодом, після поновлення чемпіонату зустріч цих команд знову було перенесено – цього разу через зафіксовані випадки інфекції на коронавірус у стані «жовто-чорних». І ось нарешті третя спроба – «Рух» та «Агробізнес» зіграють між собою у перенесеному матчі 20-го туру. До слова, вперше за два роки свою домашню гру «жовто-чорні» проведуть у Винниках. Тож можна сказати, що «Рух» повертається додому.

ЦІКАВІ ФАКТИ ТА МОЖЛИВІ ПОДІЇ МАТЧУ
«РУХ» – «АГРОБІЗНЕС»

• 120 поєдинок «Руху» на професійному рівні, в тому числі, 37-й – у Винниках.

• 35 хвилин «Рух» не пропускає голи у домашніх матчах. До повторення клубного рекорду залишилось 15 хвилин.

• 10 ігор поспіль триває гольова серія львів’ян у домашніх зустрічах Першої ліги – 13 голів.

• 5 матчів поспіль триває виграшна серія «Агробізнесу» у Першій лізі (м'ячі 12–2).

ІСТОРІЯ ПРОТИСТОЯНЬ

У своїй історії команди перетинались тричі. Кожен з цих матчів завершувався з різним підсумком. У дебютному протистоянні була зафіксована нічия (1:1), далі була розгромна перемога «жовто-чорних» (4:0). Остання зустріч «Руху» і «Агробізнеса» завершилась мінімальною перемогою волочищан – 1:0. Переможний гол забив Черненко.

Старт відновленого чемпіонату для «Агробізнесу» став без сумнівів успішним. Після двох перемог над «Металургом» (3:1) та «Черкащиною» (1:0) команда з Волочиська закріпилася серед трійки лідерів. Тож, матч 20-го туру Першої ліги відбудеться між двома потенційними лідерами чемпіонату за втраченими очками. Зараз у активі «Агробізнесу» 43 бали після 22-ох турів.

З моменту останнього матчу «рухівців» проти «блакитно-жовтих» у стані волочищан відбулося кілька важливих змін. Олександр Іванов, який був виконуючим обов’язки головного тренера, залишив команду. Натомість, «Агробізнес» очолив добре відомий львівському вболівальнику Олександр Чижевський. Раніше Олександр Арсенійович був наставником «Карпат».

За час довготривалої паузи у чемпіонаті «Агробізнес» залишили семеро гравців: Олексій Зінкевич, Ігор Сікорський, Євген Панченко, Сергій Чернобай, Микола Буй, Дмитро Вергун та Фран Монрой.

Водночас п’ятеро футболістів поповнили ряди волочиської команди. Це 20-річний воротар, студент ЛДУФК Андрій Артим, який донедавна захищав зелено-білі кольори львівських «Карпат», захисник Євген Захарченко, хавбек Сергій Косовський та нападники Дмитро Козьбан і Сергій Петров.

Додамо, що головний арбітр матчу – Олександр Дердо з Чорноморська Одеської області. Це один з найбільш досвідчених рефері в українському футболі. Матчі найвищого дивізіону Дердо-молодший обслуговує з 2007 року, в минулому це арбітр ФІФА (2011–2018). На лінії йому допомагатимуть Михайло Маланчук (Чернівецька область) та Юрій Федорак (Івано-Франківська область).

За матеріалами fcrukh.com