Захиснику незалежності України Артурові Лі на пошану (Фото)

В актовій залі головного корпусу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбулося відкриття пам’ятної дошки полеглому в зоні АТО бійцю Збройних сил України, випускникові нашого вишу Артурові Лі.

Урочистість була приурочена 30-річчю незалежності України. Із вступним словом про високу ціну незалежності нашої держави, жертовність, патріотизм, збереження і культуру пам’яті, звернувся до присутніх один із організаторів заходу, завідувач кафедрою олімпійської освіти Ярослав Тимчак.

Далі своїми спогадами про студентські роки та бойові будні Артура Лі поділилися: колишній працівник ЛДУФК, а сьогодні – викладач Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, майор Орест Лесько, декан факультету підвищення кваліфікації, перепідготовки, післядипломної та заочної освіти, професор Олег Сидорко, бойові побратими з 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ – підполковник Олег Дундук та лейтенант Мар’ян Ковальчук.

Слова вдячності родині полеглого висловив присутній на заході головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, у недавньому минулому – лікар батальйону «Азов» Степан Середа. Воєнна лірика пролунала з уст поета, викладача Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, підполковника Володимира Тимчука. Із спогадами і словами вдячності за пам’ять до присутніх звернулася мати Артура Лі пані Ірина.

Чудовими епічними творами з козацької минувшини завершив урочистість бандурист і лірник, член Національної спілки кобзарів України Тарас Дороцький.

Додамо, що з огляду на карантин, участь у заході була обмежена.

ДОВІДКА

Артур Лі
(17.06.1984 – 16.08.2014)

Навчався в нашому університеті (спортивна спеціалізація – український рукопаш гопак) упродовж 2006–2011 років. Сержант Збройних сил України (80 окрема десантно-штурмова бригада, м. Львів). Брав участь у миротворчих операціях ЗСУ в Республіці Ірак (відзначений дев’ятьма орденами і медалями). Учасник антитерористичної операції на сході України. Визволяв Слов’янськ, Краматорський аеропорт, населені пункти Георгіївку, Лутугіно, Успенку, обороняв Луганський аеропорт, українські села Донбасу (нагороджений медаллю «За військову доблесть»). Загинув 16 серпня 2014 р. під с. Красне Сорокинського району Луганської області. Указом Президента України від 14 березня 2015 р. №144 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Мирослава Тимчак