Жіноча команда ЛДУФК – бронзовий призер Кубка України ВФАС з футболу

Упродовж п’яти днів, з 3-го по 7-е листопада, у Львові, на стадіоні «Сокіл» вісім команд змагалися за звання володаря Кубка України-2019 з футболу серед жіночих студентських команд Всеукраїнської футбольної асоціації студентів.

У ЗМАГАННЯХ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ 8 КОЛЕКТИВІВ, РОЗДІЛЕНИХ НА 2 ГРУПИ:

Група А: Харківська державна академія фізичної культури, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Київський університет імені Бориса Грінченка та Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Львів).

Група В: Національний університет «Львівська політехніка», Уманський державний педагогічний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка.

Футбольні матчі проводилися відповідно до Регламенту ВФАС з футболу серед ЗВО, за виключенням часу гри: два тайми по 25 хвилин з десятихвилинною перервою. Вік учасників – від 17 до 28 років (1991 – 2002 рр. народження).

Отож, за результатами змагань перше місце на Кубку України ВФАС з футболу серед студентських команд здобула Харківська державна академія фізичної культури, друге – Уманський державний педагогічний університет, а третю сходинку посіла команда Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського.

Бронзові нагороди у складі команди нашого Університету здобули: Софія Причина (52 група, факультет фізичної культури і спорту), Марта Різник (35 група, ФФКіС), Софія Харатон (1 група, факультет педагогічної освіти), Вероніка Ґудзик (44 група, ФФКіС), Анастасія Довгій (35 група, ФФКіС), Лілія Цурак (23 група, ФФКіС), Соломія Король (21 група, ФПО), Олена Саврук (22 група, факультет фізичної терапії та ерготерапії), Дарина Григорович (21 група, ФПО), Юлія Рисак (1 група, ФПО), Марта Кіщак (2 група, ФФТіЕ), Валентина Ковальчук (21 група, ФПО), Тетяна Вишневська (ЛНУ ім. Івана Франка).

Тренерський склад команди – викладачі кафедри футболу: старший викладач Ігор Карпа, доцент Ігор Ріпак та Олег Саф’яник.

По завершенні турніру Ігор Карпа зазначив: «Однозначно задоволений результатом наших дівчат. Команда доклала максимум зусиль до перемоги. Університети Харкова, Уманя, Києва та Камянець-Подільського мали у своєму складі гравців Вищої ліги України, відтак це була суттєва перевага. А наші дівчата не поступалися рівнем гри професійним командам, що було підтверджено здобутими нагородами. Найближчим часом у планах – Універсіада Львівщини. Попередньо на ці змагання заявлено дев’ять команд, але є три групи, з кожної виходить одна краща команда, яка боротиметься за перше місце. І, оскільки, упродовж останніх трьох років жіноча команда ЛДУФК є переможцем Універсіади, то мета очевидна: достойно змагатисяі знову здобутинагороди для нашого Університету. Дякую дівчатам за їх професіоналізм й за те, що вони боролись до кінця і вірили в свою перемогу».

Своїми враженнями поділилася й капітан команди ЛДУФК Софія Причина: «Лише велике бажання перемогти принесло нам бажаний успіх! З самого початку розіграшу Кубка доля була прихильною до нас, адже команді вдалося перемогти суперників, які вважалися вищими за класом. Цьому також посприяв командний дух та бійцівський характер дівчат – кожна футболістка проявила велике бажання та приклала чимало зусиль для досягнення максимального результату. Вважаю, що бронзові нагороди у розіграші Кубка України з футболу серед студентських команд – велике досягнення для нашої команди та Університету загалом. Ця перемога дає наснагу до подальшої праці та підкорення нових вершин. Вірю, що чимало здобутків у нас ще попереду».

Нагородження призерів пройшло у теплій атмосфері. З призами та надихаючими промовами до спортсменів завітали голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, народний депутат України Іван Крулько та начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович.

Додамо, що президент Всеукраїнської футбольної асоціації студентів Іван Крулько відзначив почесною грамотою ректора Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського професора Євгена Приступу «за вагомий внесок у розвиток та популяризацію студентського футболу, фізичної культури та спорту в студентському середовищі».

Отож, вітаємо нашу жіночу футбольну команду та увесь колектив кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак). Бажаємо нових, вагомих здобутків!

Іванна Литвинець