Останнім часом пішли успіхи в ігрових команд Львівського державного університету фізичної культури. Успішно виступили футболісти, гандболістки, майстри настільного тенісу та волейболісти (чоловіча й жіноча команди).
Маємо путівку у вищу студентську лігу України
– Аналізуючи темпи розвитку волейболу в університеті фізичної культури, – розповідає проректор ЛДУФК, перший віце-президент обласної федерації Володимир ЛЕВКІВ, – побачили, що за останні роки є якісне зрушення. Найперше, що хотілося б відмітити, що упродовж двох останніх років команди університету фізичної культури (чоловіча й жіноча) систематично брали участь у всеукраїнських змаганнях, зокрема – у турнірах студентської ліги України, яка організована й проводиться Федерацією волейболу України.
Звичайно, що такий крок вимагає багато фінансових і організаційних зусиль. Студенти й викладачі готувалися до цих змагань. Й ці зусилля дали свої результати. Якщо говорити про чоловічу команду університету, то, стартуючи в когорті колективів першої студентської ліги, наші хлопці здобули право виступати в наступному сезоні у вищій студентській лізі України. Тобто, виконали поставлене перед ними максимальне завдання. І це нас, без сумніву, тішить. Якщо минулого року вони показали непоганий результат – втрималися на четвертому місці, то цьогоріч був якісний поступ вперед. З цим успіхом ми вітаємо наших студентів-волейболістів!!!
Дівчата фінішували четвертими
Щодо жіночої команди університету, то слід теж відмітити, що тут ми побачили, що сама гра стала цікавішою й стабільнішою. Практично лише на заключному етапі, у фіналі (наші дівчата вибороли право змагатися у фінальній частині за 1-4 місця) їм дещо не вистачило досвіду й у підсумку вони посіли четверте місце. Але, знову ж таки, ефективність тієї діяльності ми відчули на наших обласних змаганнях. Якщо традиційно кожного року ми проводимо Універсіаду Львівщини, то лише у цьому 2010 році на обласному рівні жіноча й чоловіча команди Львівського державного університету фізичної культури вибороли перші (!!!) місця, на відміну від попередніх років. Причому, якщо брати жіночу команду, вони обіграли своїх конкуренток із Львівської політехніки, Національного університету, медуніверситету з рахунком 3:0. Раніше далеко не завжди вдавалося їх взагалі перемогти. Тобто, на порядок покращилася гра жіночої команди ЛДУФК.
Щодо чоловічої команди, то з третього місця, яке вони посіли минулого року, вони піднялися на перше місце, перемігши сильні команди Аграрного університету та Львівської політехніки. Це конкретний результат цілеспрямованих тренувань, виїздів на різноманітні турніри. Ігровий досвід допоміг нашій команді досягти бажаного результату на всеукраїнському та обласному рівнях.
– У якій студентській лізі виступає жіноча команда?
– У першій студентській лізі Україні. Вона виборювала право виступати у вищій студентській лізі, але завершила чемпіонат на четвертому місці. Тому наступного сезону знову стартуватиме у першій студентській лізі. Загалом, кожна участь у змаганнях – це ігровий досвід, якого іншим методом не набудеш. Саме досвід – це основна мета участі в змаганнях для наших студентів. Результат приходить з часом.
Тренуємося у школах Львова
– Де тренуються чоловіча й жіноча команди ЛДУФК?
– Університет фізичної культури не має свого ігрового спортивного залу для тренування. Через це кафедра спортивних ігор, на яких культивується волейбол, уклала угоди із загально-освітніми школами. Відтак, чоловіча команда тренується на базі середньої школи №99, а жіноча – на базі 91-ої школи. Тренером чоловічої команди є кандидат педагогічних наук, доцент Дробний Петро Данилович, а жіночої – завідувач кафедрою, доцент Ковцун Василь Іванович. Подальші успіхи команди слід пов’язувати з набором кращих спортсменів й також формуванням своєї матеріально-технічної бази.
Роман Цюняк