Андрій Бусько і Тарас Завійський: «На Універсіаді в Тайбеї у нас був дуже класний колектив»

У далекий Тайвань на ХХІХ Всесвітню літню Універсіаду-2017 у складі студентської збірної України вирушили відразу п’ятеро студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Андрій Дулібський) Львівського державного університету фізичної культури, серед яких вже навчені досвідом виступів у вітчизняній Прем’єр-лізі гравці львівських «Карпат» Андрій Бусько і Тарас Завійський.

Повернувшись додому, Тарас і Андрій поділилися своїми враженнями від світового спортивного форуму студентів, дали оцінку виступу «синьо-жовтих» на Універсіаді-2017 та розповіли у якому фізичному стані вони повернулися до розташування свого рідного клубу.

Тарас ЗАВІЙСЬКИЙ: «Якщо зважати на те, що наша збірна вже чотири роки не могла вийти з групи, то результат можна назвати задовільним. Звичайно, хотілось пройти якомога далі та зайняти призові місця. Та скажу, для кожного участь на Універсіаді – це величезний досвід. Разом ми здолали багато перешкод, негараздів та пережили класні перемоги. Щось не вдавалось, але кожен старався, віддавав усі сили на полі.

Повторюсь, для молодих футболістів участь у змаганнях такого високого рівня – неоціненний досвід. Особисто для мене Універсіада була ще й можливістю отримати класну ігрову практику – 8 ігор за 14 днів. Серед них шість офіційних поєдинків та два товариських матчі. Що важливо, у кожній грі я провів на полі всі 90 хвилин».

Андрій БУСЬКО: «Перше, що хотів би відзначити, наскільки класно та організовано було проведено турнір. Чесно кажучи, отримав велике задоволення від перебування у Тайбеї. Місцеві мешканці дуже приємні та привітні, добре до нас відносились. Ніколи ні в чому не відмовляли, а, навпаки, самі пропонували допомогти. Сподобалось місто: гарне та затишне і водночас високорозвинене. Між іграми було трохи часу аби поїхати до моря, океану. Спогадів залишилась сила-силенна.

Відверто зізнаюсь, виступили не так, як планували. Ставили перед собою максимальні завдання, хотіли повернутись додому з медалями. Щодо результатів, то не можу назвати їх зовсім провальними. Скажу, що якби не «привозили» самі собі голи, то дійшли б щонайменше до півфіналу. На жаль, трішки не пощастило зайняти місце, на яке ми справді заслуговували. У нас був дуже класний колектив. Я задоволений, що знайшов серед партнерів по студентській збірній багато нових друзів.

Найбільше запам’яталась збірна Південної Кореї. Це справді дисциплінована та зіграна команда. Вони класно вміють контролювати м’яч. Це підтверджує ще й той факт, що у матчі з ними ми майже цілий поєдинок бігали без м’яча. Наскільки мені відомо, ці хлопці разом пройшли довготривалі збори, разом готувались до поїздки на Універсіаду. На мою думку, ця команда заслуговувала позмагатись за золото, та їм не пощастило у груповій стадії турніру.

На жаль, через певні проблеми з акліматизацією зіграв не так багато часу, як того хотілось. На полі діяв на зовсім незвичній для себе позиції. Скажу, що оборонцем не важче грати, ніж опорним півзахисником. На повну відчув відповідальність дій у захисті. Довелось протистояти дуже хорошим командам, мені сподобалось їхнє прагнення постійно володіти м’ячем та атакувати. На турнірі я дуже добре попрацював над обороною та витривалістю.

Повертаюсь до рідної команди у хорошому настрої, адже ми виграли останню гру за сьоме місце з досить переконливим рахунком. Радий, що мені дозволили зіграти хоча б декілька таких бажаних хвилин. Скажу, що був готовий у кожній грі допомогти хлопцям, але тренер не хотів ризикувати моїм здоров’ям. Зараз почуваюсь добре, ніби нічого й не було (усміхається). Кілька днів відпочив, сповнений нових сил вже хочу повернутись до тренувань з рідним клубом».


Іван ДУПНАК 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ