Голи футболістів ЛДУФК приносять перемогу Україні над ПАР

Першим суперником студентської збірної України з футболу на груповому етапі ХХІХ літньої Всесвітньої Універсіади-2017 у Тайбеї стала команда з Південно-Африканської Республіки. Українці здобули перемогу з рахунком 2:0. Нагадаємо, що обидва м’ячі у складі «синьо-жовтих» забили студенти Львівського державного університету фізичної культури Тарас Завійський та Андрій Бусько – на 27-й і 44-й хвилинах відповідно.

Зазначимо, що усі п’ятеро студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Андрій Дулібський) Львівського державного університету фізичної культури (троє гравців львівських «Карпат»: воротар Іван Сілецький, крайній захисник Андрій Бусько і півзахисник Тарас Завійський, а також центральний захисник винниківського «Руху» Ігор Дуць і атакувальний хавбек ФК «Олександрія» Михайло Козак), які є в заявці студентської збірної України на турнір Універсіади-2017, у грі проти команди Південно-Африканської Республіки вийшли на поле у стартовому складі «синьо-жовтих».

Загалом склад збірної України у звітному матчі був наступним: Іван Сілецький – Андрій Бусько, Микита Безуглий, Євген Потароченко, Тарас Завійський, Костянтин Пархоменко (Гліб Бухал, 86), Олексій Моісеєнко, Михайло Козак (Максим Банасевич, 52), Алішер Якубов (Роман Бочак, 46), Ігор Дуць, Антон Котляр (Данило Книш, 65).

По завершенні стартового поєдинку своїми враженнями від гри поділилися автори голів – Тарас Завійський і Андрій Бусько.

Тарас ЗАВІЙСЬКИЙ: «Матч був справді дуже важким у плані фізики. Надворі стояла неймовірна спека, а гра розпочалася за місцевим часом об 11:00 – сонце стояло майже в зеніті. Ми обрали правильну тактику та забили два голи. У другому таймі грали від оборони, адже знали, що африканці не втомляться бігати, навіть попри високу температуру. Варто сказати, що у команди з ПАР є багато футболістів високого класу, котрі вирізняються класною технікою та швидкістю. Але водночас, вони дуже грубо грають у відборі. Втім, нам це не завадило взяти такі важливі три очки. Звичайно, хлопці задоволені, але не можна зупинятись. На матч з корейцями налаштування вкрай серйозні. У неділю трішки відпочинемо, можливо, поїдемо до океану».

Андрій БУСЬКО: «Грали на штучному полі і це давалось взнаки – вже десь на 15-й хвилині ноги справді «горіли». Перший тайм вийшов дуже хорошим: ми володіли перевагою, змушували суперника бігати без м’яча, а за таких погодних умов зробити це було складно. На другу 45-хвилинку вийшли з перевагою у два голи. Знали, що африканці будуть багато атакувати, так і сталося. Нам довелось більше оборонятись, але, попри це, зуміли вибігати у швидкі контратаки. Мали класні моменти, щоб збільшувати рахунок, та, на жаль, не зуміли скористатись ними. В останні хвилини матчу довелось добряче понервувати, суперник забив нам два м’ячі, але, на щастя, в обох випадках робив це з положення «поза грою».

Додамо, що наступним суперником українських футболістів у Тайбеї буде збірна Південної Кореї, яка у першому турі в паралельному матчі програла команді Аргентини з рахунком 1:2. Гра Південна Корея – Україна розпочнеться в понеділок, 21-го серпня, об 11:00 за київським часом.

Іван ДУПНАК