Олександр Усик переміг німця Марко Хука у 10-му раунді

У ніч з суботи на неділю в Берліні, у Max Schmeling Halle в рамках чвертьфіналу Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS) відбувся бій між українцем, випускником аспірантури Львівського державного університету фізичної культури Олександром Усиком і німцем боснійського походження Марко Хуком.

Зазначимо, що бій у столиці Німеччини також мав статус титульного поєдинку за пояс чемпіона світу за версією WBO в першій важкій вазі, яким володіє Олександр Усик.

Поєдинок пройшов в активній манері. Обидва суперники часто атакували. Хук з перших раундів використовував улюблені ним не зовсім спортивні прийоми – не соромився бити по потилиці.

Однак це не заважало Олександру Усику повністю володіти перевагою в рингу упродовж усього протистояння. 30-річний українець різноманітно атакував цілими серіями і, на відміну від Хука, був набагато більш ефективний.

Німецький боксер ближче до кінця бою відзначився черговою витівкою, вдаривши українця в потилицю, коли той послизнувся. За це рефері зняв з Хука бал. Розплата настала незабаром.

У десятому раунді бій перетворився на одностороннє побиття німця, і рефері припинив поєдинок. Олександр Усик, таким чином, вийшов у півфінал Всесвітньої боксерської суперсерії і водночас захистив пояс чемпіона світу за версією WBO.

Додамо, що у півфіналі WBSS Олександр Усик битиметься з переможцем бою між латвійцем Майрісом Брієдісом та кубинцем Майком Пересом, що відбудеться 30-го вересня у Латвії.

Другу півфінальну пару сформують переможці ще двох чвертьфіналів, що пройдуть у жовтні нинішнього року. Чемпіон світу за версією IBF Мурат Гассієв битиметься з Кшиштофом Влодарчиком. Цей бій був призначений заздалегідь, оскільки поляк є обов’язковим претендентом на титул росіянина.

А володар поясу WBC Silver росіянин Дмитро Кудряшов за путівку в півфінал побореться з Юнієром Дортікосом.

Нагадаємо, що півфінали WBSS пройдуть в січні і лютому наступного року, а фінал – у травні 2018 року.

Призовий фонд турніру становить $25 млн. Переможець турніру отримає трофей імені Мохаммеда Алі.

БОКС. WORLD BOXING SUPER SERIES. ЧВЕРТЬФІНАЛЬНИЙ БІЙ

9 вересня. Берлін (Німеччина). Max Schmeling Halle. 11 000 глядачів

Олександр УСИК (Україна) – Марко ХУК (Німеччина)

ХІД БОЮ ПО РАУНДАХ:

1 раунд. Обережний початок. Усик намагається тримати Хука на відстані. Той спробував різко атакувати, але то була лише імітація атаки.

2 раунд. Суперники вичікують. Хук в центрі рингу – Усик шукає підходи для атаки. Німець починає загострювати – Усик відповів. Буде гаряче найближчі раунди.

3 раунд. Почався справжній обмін ударами. Усик краще рухається і Хук пропонує атакувати. Останні 30 секунд раунду Усик просто бомбардував німця ударами. Той ледве встояв.

4 раунд. Хук пішов вперед. Усик відійшов в захист, але поступово українець контратакує і відпускає супернику кілька вдалих серій. Відчувається перевага Усика, який тримає дуже високий темп.

5 раунд. Все йде за планом Усика. Проходять його серії, запрацював джеб. Хук намагається відповідати, але марно. Усик навіть заганяє суперника в кут. Повна перевага українця.

6 раунд. Брудні прийомчики від Хука вже не діють. Зате Усик тримає високий темп наступу. Не дає супернику перевести подих. Однак акцентованих ударів стало менше.

7 раунд. Класно влучив Усик. Втім, Хук все ще міцно тримається на ногах. Українець притискає суперника до канатів, але той вміло тікає. На останніх секундах Усик знову загнав Хука в кут.

8 раунд. Контрвипади Усика дуже ефективні. Проходить більшість ударів. Хук тримається. І навіть кидається в непідготовлені атаки. Усик добре дістав суперника, пішов його добивати і послизнувся. Хук миттєво вдарив Олександра у заборонену зону голови за що і отримав попередження.

9 раунд. Усик одразу пішов в атаку. Відчувається, що він розізлився. Втім, українець ретельно готує удари і вони проходять. Хук відповідає, але він помітно втомлений.

10 раунд. Знову проходять двійки від Усика. Відзначимо, що Хук тримається. Але далі українець розпочав справжнє побиття суперника. Рефері дивився на все це майже хвилину і зупинив бій – перемога Усика технічним нокаутом!

Іван ДУПНАК