Олена Шхумова до фінального заїзду Олімпіади-2018 не пробилася

На XXIII зимових Олімпійських іграх-2018 в південнокорейському Пхьончхані розіграли комплект нагород в одномісних санях серед жінок. Серед 30-ти учасниць головного змагання чотириріччя були й дві випускниці Львівського державного університету фізичної культури Олена Стецків та Олена Шхумова.

Як ми вже розповідали у попередньому матеріалі, путівка у четверту, фінальну спробу після першого дня змагань була в руках у Олени Шхумової. Адже перші дві спроби вона закінчила на прохідній 19-й позиції і хороший старт в третьому заїзді виводив її в двадцятку кращих. Але Олена, яка в стартовий день змагань двічі пройшла дистанцію практично без помилок, не зуміла чисто проїхати дев’ятий віраж у третій спробі: при виході вона вдарилася в борт, через що втратила швидкість, а разом з нею і шанси на вихід в наступний етап, бо в підсумку «звалилася» з 19-го на 22-е місце, а в фінальному заїзді брали участь лише ТОП-20 за підсумками трьох заїздів.

Зазначимо, що Олена Шхумова показала найгірший результат у третій спробі, однак мала часовий запас, який допоміг їй не опуститися нижче 22-го місця. Конкурентки пройшли трасу набагато краще, а в підсумку Олена відстала від прохідної у фінал 20-ої позиції на 0.571 секунди, що за мірками сучасного санного спорту багатенько.

Що стосується Олени Стецків, то шанси на вихід в фінальний етап вона втратила ще в перших двох спробах. У третьому заїзді не могла вона в принципі піднятися навіть вище передостаннього місця, тож закінчила виступ на Олімпіаді-2018 на 29-му місці.

А золоту олімпійську медаль, третю в кар’єрі, виграла німкеня Наталі Гайзенбергер із загальним результатом усіх чотирьох спроб 3 хвилини 05,232 секунди (46,245 + 46,209 + 46,280 + 46.498). «Срібло» на рахунку її співвітчизниці Даяни Айтбергер – 3.05,599 (46,381 + 46,193 + 46,577 + 46,448), а «бронза» у Алексі Гоу з Канади – 3.05,644 (46,317 + 46,328 + 46,425 + 46,574).

На останок пропонуємо вашій увазі коментар виступу наших дівчат тренерського штабу збірної України з санного спорту у складі Тараса Гарцули і Олега Жеребецького.

«Для мене, як тренера, залишається великою загадкою, чому Стецків не змогла проїхати на Олімпійських іграх без помилок, весь сезон вона була стабільною. Вчора, Олена скаржилась, що сані були некерованими, але і для неї, і для Шхумової інвентар готувався однаково», – зазначив Тарас Гарцула.

У свою чергу він залишився задоволеним тими спробами, що показала Олена Шхумова. «По сезону Олена їде швидше, але психологічно їй важко витримати усю кількість спусків. Тут, у Пхьончхані, вона зібралась, зуміла себе настроїти і показала хорошу їзду», – додав наставник.

Також від відмітив, що олімпійська траса є своєрідною за рахунок дев’ятого віражу. Він зроблений досить занизько і спортсмени психологічно бояться його швидко проходити, тому найбільше помилок траплялось саме тут.

У свою чергу Олег Жеребецький відмітив, що не дивлячись на те, що дівчата не потрапили до ТОП-20, хоча їм це і було під силу, все одно тренерський штаб не вважає виступ дівчат невдалий.

Додамо, що вже сьогодні, 14-го лютого, у змаганнях з санного спорту на XXIII зимових Олімпійських іграх-2018 в південнокорейському Пхьончхані виступатимуть на санях-двійках випускники нашого вишу Олександр Оболончик та Роман Захарків, для якого це буде третій олімпійський старт у кар’єрі.


Іван Дупнак 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ