Парад презентацій про «Батька українського тіловиховання» (Фото)

Нещодавно (15 вересня 2017 року) в рамках 24 Львівського Форуму видавців у ЛДУФК відбулася презентація науково-популярного видання «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції».

Вже невдовзі (27 жовтня) ця книга здобула перемогу на подібному книжковому заході («Книжкова толока») м. Запоріжжя у номінації «науково-популярне видання».

Справа «просування» книги до потенційного споживача, а особливо жваве зацікавлення нею у професійному середовищі соціальної мережі Інтернет, стимулювали авторів до організації і проведення низки презентацій цього видання у Львові і за його межами.

Як вже повідомлялося скоріше, 31 жовтня з ініціативи вчителя фізичного виховання п. Оксани Жук така презентація відбулася в «Alma Mater» проф. Івана Боберського – Львівській академічній гімназії.

6 листопада на запрошення завідувача бібліотеки п. Олени Сторожук представлення видання відбулося у Львівському училищі фізичної культури. Вступним словом розпочав захід директор навчального закладу Степан Родак – активний діяч українського національного відродження у нашій галузі початку 90-их рр., один з керівників створеної тоді «Української спортової асоціації (УСА)», кавалер відзнаки імені І. Боберського.

9–10 листопада презентації відбувалися у місті Івано-Франківську. На запрошення директора Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Петра Гаврилишина і декана факультету фізичного виховання і спорту, проф. Ярослава Яціва 9 листопада була надана можливість презентувати книгу перед викладачами і студентами факультетів історії та фізичного виховання цього вишу. Модерував зустріч авторитетний фахівець навчального закладу, історик, докторант Андрій Королько.

У цей же ж день відбулася ще одна презентація у фортечній галереї «Бастіон» де проходила виставка друкованої продукції українських видавництв: «Сторінками української книги», у якій взяло участь і видавництво Юрія Николишина «Апріорі».

Наступного дня представлення книги відбулося в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання. Завдяки особливій увазі до питань історії української національної фізичної культури директора навчального закладу Любомира Пасічняка презентація стала особливою і велелюдною подією – у великому актовому залі коледжу був присутній увесь учнівський і викладацький склад. Низку книжок відразу було закуплено для бібліотеки.

16 листопада книгу було представлено під час доповіді на секційному засіданні XVIII-ої Сесії Олімпійської академії України у місті Києві. Дві книги, як подарунок, було вручено президенту ОАУ Марії Булатовій для бібліотек Академії та Національного університету фізичного виховання і спорту України.

У другій половині дня, завдяки сприянню декана історичного факультету доктора історичних наук, проф. Івана Патриляка та його заступника Тараса Пшеничного, презентація книги відбулася на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Приємно вразила увага і зацікавленість студентів-істориків цією, ще так малознаною сьогодні в Україні, сторінкою національної історії і культури – українського тіловиховання.

P.S. У продовж місяців жовтня-листопада, завдяки активній громадській позиції і волонтерській діяльності викладача кафедри хореографії і мистецтвонавства нашого вишу, доктора історичних наук, професора Дмитра Білого книга про «Батька українського тіловиховання» неодноразово була представлена підчас його зустрічей з вояками АТО, педагогами та молоддю у Луганській і Донецькій областях нашої держави, а також у Криворізькому державному педагогічному університеті та Донецькому юридичному інституті МВС України (тимчасово перебуває у м. Кривому Розі). Велике спасибі йому за це!

Кафедра олімпійської освіти