Посвята у студенти ЛДУФК

У День знань у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського гостинно зустрічали першокурсників. Урочистості з нагоди посвяти у студенти відбувалися в актовій залі вишу за участю батьків, гостей, професорсько-викладацького колективу. Організатори: культурно-мистецький відділ і Театр спорту ЛДУФК.

Програму заходу вела старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ірина Гузенко. Розпочалося дійство церемонією внесення Державного прапора України та прапора Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Цю почесну місію виконали представники Театру спорту ЛДУФК: магістрант Денис Лопатін – учасник чемпіонату Європи серед юніорів зі спортивної акробатики, майстер спорту України і студентки 3-го курсу, відмінниці навчання – Марія Пенкель та Яна Заєць. А також магістранти: Ігор Дурняк – переможець першості України, призер Кубка України зі спортивної акробатики, кандидат у майстри спорту України; Ірина Кибало – відмінниця навчання, кандидат у майстри спорту з художньої гімнастики та Юлія Дуб – відмінниця навчання, кандидат у майстри спорту зі спортивної акробатики.

На сцену було запрошено ректора Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – заслуженого діяча науки і техніки України, доктора педагогічних наук, професора  Євгена Никодимовича Приступу.

Супровід здійснила представниця Театру спорту, відмінниця навчання, стипендіатка стипендії ім. Володимира Кузя, кандидат у майстри спорту з художньої гімнастики Марта Заленжна.

У вітальному слові Євген Приступа наголосив: «Дорогі студенти! Навіть не очікував, що вас буде так багато. Тут працюють «зірки» науки і вчаться «зірки» спорту. Тож, бажаю вам плідно працювати над підкоренням нових вершин спортивної і наукової слави України».

Ректор Університету оголосив урочистості відкритими і в залі пролунав Державний гімн України.

Із привітаннями студентам-першокурсникам виступив голова Львівської обласної державної  адміністрації Олег Синютка, зазначивши: «Завжди приходжу в Університет фізичної культури на урочистості посвяти першокурсників, бо таких красивих, підтягнутих і елегантних студентів немає в жодному навчальному закладі. Вчора були між небом і землею. Сьогодні чітко визначені: ми – європейці. Але маємо це захищати і перемагати силою духу. Перетворіть свої вчинки у досягнення і рекорди!».

На завершення виступу Олег Синютка вручив державну нагороду «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувачеві кафедри теорії спорту та фізичної культури, докторові наук з фізичного виховання і спорту, професорові Юрію Бріскіну.

На церемонію посвяти у студенти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського завітав Державний секретар Міністерства молоді та спорту України Олег Немчінов, який побажав успіхів, а також зачитав привітання від Ігоря Жданова, міністра Міністерства молоді та спорту України. У ньому було наголошено, що «з першими кроками до знань студентів провідного спортивного закладу України відкриється і нова сторінка життя майбутнього Батьківщини, незалежність якої дорогою ціною завойовано революцією Гідності та ще до сьогодні захищається нашими співвітчизниками на сході України».

Програму привітань доповнили феєричні виступи Театру спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, яким керує легендарне подружжя – Михайло та Аліна Сениці. На сцені виступали кандидати у майстри спорту, срібні призери першості України серед юніорів, переможці відкритого Всеукраїнського турніру пам’яті заслуженого тренера України Олексія Чернявого зі спортивної акробатики, призери гран-прі зі спортивної акробатики – Тетяна Каськів, Ігор Дурняк, Яна Коверко, Софія Ісаєнко, Олеся Андріївська.

До речі, першокурсники також презентували свої таланти. Захоплення глядацької зали викликали виступи призерів всеукраїнських і міжнародних змагань зі спортивного і бального танцю Сільвани  Косогової та її партнера Романа Смолюка.

Декани факультетів Університету провели традиційну процедуру вручення залікових книжок №1  студентам  першого курсу: факультету фізичного виховання – Ярославові Кулікову, кандидатові у майстри спорту, чемпіонові України з водного поло; факультету спорту – Богдані Солтис, відмінниці навчання, майстрові спорту з велоспорту, багаторазовій чемпіонці та призерці чемпіонатів України у спринті, кейріні, індивідуальній гонці та командному спринті; факультету фізичної реабілітації – Христині  Петреньків, призерці предметних  олімпіад  з  історії  України  та  біології; факультету туризму – Єлизаветі  Щоколовій, яка була на найвищій сходинці у рейтингу на спеціальність «Менеджмент готельно-ресторанного бізнесу».

З нагоди початку навчального року прозвучав міжнародний студентський гімн Гаудеамус, який об’єднав усіх навколо найбільшої цінності: «те життя – лиш мить одна, вмить воно й пролине». Згодом у соборі Святого Юра було відслужено молебен за студентів-першокурсників, батьків, професорсько-викладацький колектив. Отримавши благословення у добру путь, студенти-першокурсники розійшлися, аби зустрітися вже в навчальних авдиторіях.

Отож, Vivat Academia! Vivant professores!

Іванна ЛИТВИНЕЦЬ

культурно-мистецький відділ