Ростислав Герцик – бронзовий призер Всесвітньої Універсіади!

Одразу два українські рапіристи зуміли піднятися на п’єдестал пошани особистих змагань на турнірі фехтувальників у рамках ХХІХ Всесвітньої Універсіади-2017 в Тайбеї (Тайвань). Киянин Дмитро Чучукало з Національного університету фізичного виховання і спорту став володарем золотої медалі, а представник Львівського державного університету фізичної культури Ростислав Герцик виборов «бронзу».

У попередньому турі в групі львів’янин Ростислав Герцик здобув лише дві перемоги з шести, але, незважаючи на не самий вдалий старт, в «олімпійці» у нашого фехтувальника проблем не виникло. В 1/32 фіналу вихованець старшого тренера збірної України, випускника ЛДУФК Сергія Гаравського виграв у поляка Максима Тарасевича з рахунком 15:8. Далі, в 1/16 фіналу Ростислав Герцик вибив з боротьби Чун Ін Рян Чої з Гонконгу – 15:11, в 1/8 турнірної таблиці без проблем впорався з японцем Ріохеем Ногучі, перемігши опонента 15:6, а в чвертьфіналі розгромив корейця Чой Хьюнсу – 15:5.

Герцик склав зброю лише в півфіналі, поступившись японцю Кійосуке Мацуямі з рахунком 6:15. Таким чином, представник ЛДУФК зупинився на третьому місці в підсумковому заліку і завоював «бронзу».

Але нагорода Ростислава стала не єдиною для України у фехтувальному турнірі рапіристів в особистих змаганнях на Універсіаді-2017. Золоту медаль завоював 21-річний киянин Дмитро Чучукало, який успішно стартував в груповому раунді, здобувши всі п’ять перемог і в турі прямого вибування почав свій виступ під п’ятим номером посіву відразу в 1/16 фіналу.

На цьому етапі українець не зазнав проблем з поляком Бартошем Гегельскі, завершивши бій з рахунком 15:9, після в напруженому протистоянні в 1/8 фіналу вирвав перемогу у екс-британця, а нині кіпріота Алекса Тофалідеса, обігравши опонента з перевагою в один укол – 15:14, а в чвертьфіналі впевнено розібрався з росіянином Олександром Сироткіним – 15:10.

У півфіналі Чучукало записав до свого активу перемогу над 28-річним італійцем Алессандро Паролі, закінчивши бій з рахунком 15:13. Причому спочатку здавалося, що Дмитро і зовсім розгромить суперника, адже вже в першій трихвилинці український рапірист вів у рахунку з перевагою у сім уколів – 10:3.

У вирішальному поєдинку змагань представник збірної України зустрівся з кривдником Ростислава Герцика японцем Кійосуке Мацуямою, який окрім того ще й у чвертьфіналі перекрив шлях на п’єдестал пошани іншому представнику Львівського державного університету фізичної культури Клоду Юнесу (15:9).

Чучукало відразу взяв ініціативу у свої руки і повів 4:0, але опонент досить-таки швидко повернув в поєдинок статус-кво – 6: 6. Після суперники йшли укол в укол. За рахунку 10:10 Дмитру вдалося нанести три уколи, а потім і зовсім максимально наблизитися до заповітної медалі – 14:11, проте Мацуяма наздогнав українця і знову вирівняв хід бою. На щастя, останній, переможний укол виявився за українським рапіристом. Дмитро завершив поєдинок з мінімальною перевагою з рахунком 15:14 і здобув чергове «золото» для збірної України на ХХІХ літній Універсіаді-2017 в Тайбеї.

Відзначимо, що в фехтуванні на рапірах серед чоловіків «золото» Чучукало стало першим з 1993 року і другим в історії незалежної України. Раніше на найвищий щабель п’єдесталу пошани Всесвітньої Універсіади-1993 в особистому заліку піднімався лише Сергій Голубицький. Йому ж вдалося взяти «срібло» на студентських іграх через чотири роки на Сицилії (Італія), програвши лише кубинцеві Роландо Такеру.

Останній раз український рапірист потрапляв на подіум Всесвітньої Універсіади в 2007 році. Тоді Максим Петров завоював бронзову нагороду в Бангкоку (Таїланд). Таким чином, українці змогли знову відзначитися медалями на Всесвітній Універсіаді в цій дисципліні тільки через десять років. Тепер з нетерпінням чекатимемо на командні змагання рапіристів, які пройдуть у п’ятницю, 25-го серпня.

ХХІХ ЛІТНЯ ВСЕСВІТНЯ УНІВЕРСІАДА.

ТАЙБЕЙ-2017. ФЕХТУВАННЯ

22 липня. Рапіра. Чоловіки. Особиста першість (69 учасників)

Чвертьфінал

• Алессандро Паролі (Італія) – Тошийя Сайто (Японія) – 15:10